Nie czytaj tego jeżeli jesteś antyszczepionkowcem, płaskoziemcem, zwolennikiem homeopatii, a w wolnych chwilach uwielbiasz wypatrywać na niebie chemtrailsów.  

Jeżeli chociaż raz w życiu zdarzyło Wam się uwierzyć w tego typu teorię albo przeszło Wam przez myśl, że kto wie, może coś w tym jest, to jeszcze nie znaczy, że zwariowaliście. Takie są meandry ludzkiego umysłu i nie zawsze spójnej logiki. Inteligentny człowiek jednak zada sobie trochę trudu i sprawdzi dokładnie o co chodzi, zanim zacznie coś upowszechniać.  

Zwariowana nauka dla nienaukowców 

Crazy Nauka Fakt, nie mit Aleksandry i Piotra Stanisławskich pozwoli Wam rozwiać kilka wątpliwości i skutecznie polemizować z kimś, kto myśli inaczej i popiera dziwne, wywrotowe teorie. Nie łudźcie się jednak, że zdołacie go przekonać. Zwolennicy światowych spisków nie zmieniają zdania tak łatwo, niezależnie od faktów, które im podacie.  

Autorzy w przystępny sposób rozprawiają się w swojej książce z najbardziej popularnymi mitami, które obecnie funkcjonują na świecie i w naszym kraju również. Płaska Ziemia, szkodliwe wi-fi i mikrofalówki, negowanie globalnego ocieplenia czy unikanie szczepień ochronnych. To wszystko, podkreślmy raz jeszcze, są MITY.  

Muszę się przyznać, że zdarzyło mi się w życiu zażyć lek homeopatyczny i modlę się, żeby to była ta wersja, w której znajduje się tylko zwykły cukier, a nie jakiś wyciąg z trującej rośliny. Ale to było dawno i chciałabym wierzyć, że to się nie liczy. Co do wszystkich pozostałych zagadnień z dumą stwierdzam, że od zawsze wkładałam je między bajki, ale też się nad nimi nigdy nie zastanawiałam. Szczepionki, GMO czy pole elektromagnetyczne biorę na klatę z brawurą. W końcu mieszkam w domu pod transformatorem.  

…bo idiotami łatwiej sterować. 

Normalnie uważam się za zwolennika Internetu, ponieważ jakby nie patrzeć, jest to moje środowisko pracy. Ale czytając tego typu publikację dokładnie widzę jak bardzo upowszechnił ludzką głupotę i jak bardzo sprawił, że jakaś Grażyna może ułożyć własną pseudoteorię, znaleźć w sieci inne Grażyny (bez urazy co do imienia) i ogłosić, że one i tylko one mają rację. I przebić się z tym na cały świat. Sami przyznajcie, że potrafi wywołać to paraliżujące poczucie strachu i niemocy w myślących ludziach. Bez Internetu coś takiego było nieporównywalnie trudniejsze.  

A do tego nawet nie wiemy na ile ta Grażyna w to wierzy, a na ile zamierza kroić grubą kasę na ludzkiej naiwności.  

Dla równowagi książki takie jak Crazy Nauka Fakt, nie mit powinny zostać na stałe wpisane do podstawowego kanonu lektur szkolnych. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.  

Nauka jest wyjątkowo wdzięcznym polem do formowania się mitów. Jej galopujący rozwój już dawno przekroczył możliwości pojmowania przeciętnego człowieka. Postępująca specjalizacja staje się coraz mniej przejrzysta dla postronnego obserwatora. Naukowcy wydają się magikami odprawiającymi tajemne praktyki za zamkniętymi drzwiami swoich odciętych od świata laboratoriów.

Rozdanie książkowe 

Link do książki podesłał mi mój mąż, twierdząc, że na pewno mi się spodoba. O dziwo, udało mu się trafić. Przeczytałam zapowiedź i od razu kazałam mu ją zamawiać. Od razu też wiedziałam, że to będzie dobre – wystarczy poczytać trochę o autorach bloga Crazy Nauka. Dlatego chciałam się tym podzielić z Wami nie tylko poprzez wzmiankę na blogu, ale też bardziej fizycznie i w związku z tym na instagramie można jeszcze wziąć udział w rozdaniu, gdzie do wygrania jest właśnie egzemplarz książki Crazy Nauka. Serdecznie wszystkich zapraszam! 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Mam dla Was jeden egzemplarz książki ‘Crazy Nauka. Fakt, nie mit’ 🎁🎁 Autorami są oczywiście prowadzący profil @crazynauka Książka miała właśnie swoją premierę! 🍁🍁🍁 Wczoraj wieczorem odebrałam i od razu zabrałam się do czytania. Książka jest absolutnie świetna 😍 Napisana ludzkim językiem, ciekawa, pełna przykładów i co najważniejsze idealnie punktuje słabe strony przeciwników nauki. Niedługo na blogu pojawi się pełna recenzja książki 🙂 Gorąco polecam książkę i zapraszam do wzięcia udziału w zabawie! 💜 💋 ______________________________________ Zasady: 1. Zostaw komentarz pod postem rozdaniowym i zacznij obserwować mój profil 2. Zaproś co najmniej trzech znajomych do zabawy oznaczając ich w komentarzu 3. Wygrywa wybrana przeze mnie osoba, która spełniła warunki i dodatkowo była aktywna na moim profilu 4. Zabawa trwa do 25.10.2019r. do godz. 23:59 5. Wyniki ogłoszę na instagramie najpóźniej w dniu 27.10.2019r. 6. Wygrywający ma 2 dni na odpisanie na moją wiadomość z prośbą o podanie adresu wysyłki, inaczej wybiorę inną osobę. 7. Wszystkie informacje o prywatności i danych osobowych znajdziesz w zakładce na moim blogu www.punktsiedzenia.pl/polityka-prywatności/ Będzie mi miło jeżeli udostępnisz mój post dalej lub podzielisz się nim na story 😍 #książka #czytaniejestsexy #czytanienieboli #bookstagrampl #kochamczytać #czytambolubię #crazynauka #faktniemit #polskaksiążka #instabook #naukowemity #polishbookstragram #wygrajksiążkę #rozdanie #polskablogerka

Post udostępniony przez Beata ~ punktsiedzenia.pl ⭐️ (@punktsiedzenia.pl)