To dopiero druga przerwa na kawę, a mamy tutaj trochę o ludziach, trochę o zwierzętach, a nawet o kosmosie czy raczej gwiezdnych historiach.

Jak często robicie sobie przerwę na kawę w ciągu dnia?

Wegańskie mięso 

Na razie dostępne jest tylko w Niemczech pod handlową nazwą “Next Level Meat”, ale jest szansa, że trafi do sprzedaży również w innych krajach. Mam nadzieję, że po usmażeniu smak jest chociaż trochę podobny do prawdziwego. Czekam też z niecierpliwością na wszelkie mięsa z laboratorium. Porzucenie mięsa, ale jedzenie mięsa nadal to jak zjeść ciastko i mieć ciastko! 

Koniec Netflixa 

Spadające zyski Netflixa mogą doprowadzić do zakazu dzielenia się hasłami. O ile Netflix nadal pozwoli nam na tworzeniu kilku profili i jednoczesne oglądanie na kilku odbiornikach, o tyle ma zacząć pilnować, aby działo się to pod jednym adresem. Jak ma się to jednak do oglądania na smartfonach, które adresu nie mają tego nie wiadomo. Czy zakaz wejdzie w życie rozstrzygnie się po ogłoszeniu wyników finansowych za cały rok.  

Moda na eko 

Ekokosmetyki są ostatnio w modzie. Sami możecie zauważyć jak często pojawiają się u mnie marki produkujące naturalne kosmetyki albo znane i lubiane marki, które swoje produkty zmieniają na jak najbardziej naturalne. Okazuje się jednak, że to nadal tylko 1% rynku, ale za to jest to jedyny segment, który rośnie, więc jest o co walczyć. Może macie ochotę stworzyć swoją własną markę? 

Vogue Man 

W ramach walki z dyskryminacją mężczyzn (taki żarcik) kilka dni do kiosków trafił magazyn Vogue w wersji dla mężczyzn. Nadal tematyką jest moda, uroda i kultura, tak samo jak w wydawnictwie dla kobiet. Pierwszy egzemplarz dostępny jest z trzema różnymi okładkami, a na nich: Jakub Józef Orliński, Jerzy Skolimowski i Jon Kortajarena. Co jeden to przystojniejszy.  

Only gay in the world 

Dopiero co mieliśmy #tęczowypiątek w szkołach. Chcemy pokazać nastolatkom, że bycie gejem (uproszczenie) to nic złego, że to nie zmienia ich szans i możliwości, nie sprawia, że ich życie będzie gorsze. Albo lepsze. A przynajmniej nie powinno. Bo powinno być tak samo dobre i czasem tak samo smutne jak życie każdego innego człowieka. I powinno to dotyczyć wszystkich, wszędzie i w każdym wieku. Ale tak nie jest.  

Ostatnie z rodu 

Psy ze spłaszczonymi pyszczkami są urocze i wzbudzają w nas rodzicielskie zapędy, ponieważ bardziej przypominają nam dzieci. Jednak przez specyficzną budowę czaszki (wymuszoną przez człowieka) cierpią na wiele chorób. W Holandii zakazano właśnie hodowli takich ras, tj. buldogów francuskich, mopsów, pekińczyków, shih tsu i innych. Cóż, pieski są cudne, ale nie dziwię się, że nie chcą ich już rozmnażać i skazywać na cierpienie.  

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie.  

Czy jakoś tak. Oryginalna seria miała 6 części i ich tytuły można wyrecytować z pamięci bez problemu. Były filmy lepsze i gorsze, ale każda postać miała swoją historię i coś do filmu wnosiła. Nakręcenie siódmej części to była niezła ciekawostka i z przyjemnością się to oglądało. Ale moim zdaniem na tym należało skończyć i darować sobie również dodatki w stylu filmu o Hanie Solo. A wy jak myślicie po obejrzeniu zwiastunu części IX?  

Biurwa z garbem 

Coś mało pocieszającego dla wszystkich pracowników biurowych oraz innych przybiurkowych zamulaczy od gamerów po blogerów. Naukowcy stworzyli manekina, który posiada wszystkie cechy chorobowe związane ze zbyt długą pracą przy komputerze – od przekrwionych oczu po żylaki i nie tylko. Zajrzyjcie sami, ale ostrzegam, że nie wygląda to zbyt dobrze. 

Zdjęcie główne: Nicole Honeywill / Sincerely Media