Sobota to doskonały moment na zrobienie sobie przerwy na kawę. Nie ważne czy jesteście z tych co sprzątają dzisiaj na błysk czy raczej zażywacie relaksu przed wieczornym wyjściem. Przerwa przyda się każdemu.  

Chciałam dodać tutaj też artykuły o pożarach w Australii, ale szczerze mówiąc nie potrafię otworzyć żadnego filmiku ani przeczytać tekstu, bo serce mi się kraje jak widzę te małe słodkie misie… Nawet jak napisałam to zdanie to od razu mam łzy w oczach.  

Dla odmiany Wenecję zalewa woda. Akurat tam pewnie jakoś sobie z tym poradzą i wszystko będzie znowu działać jak należy, ale może się okazać, że tak duże powodzie będą tam niedługo normalną sprawą przez pewną część roku. Nieodzownie sprowadza nas to do kwestii ekologicznych – jak większość spraw ostatnio – też to zauważyliście? 

Od ekologii nie da się uciec 

Zmiany dotyczą wszystkich – od przyjaznego środowisku nowego modelu sklepu Biedronka, którego pierwszą odsłonę otwarto właśnie w Warszawie, po małe gesty jak rezygnacja z nadmiaru plastiku w Urzędzie Miasta w Rybniku.  

Nowy sklep Biedronki będzie miał własną stację ładowania pojazdów, ekologiczne zasilanie z paneli fotowoltaicznych i zminimalizowaną ilość wydruków, aby nie marnować papieru. Do tego oczywiście papierowe torby na warzywa i owoce i parking oświetlony z użyciem energii słonecznej i wiatrowej. Jak wam się widzi taka Biedronka? 

Jeżeli chodzi o Rybnik to postawiono na wyrzucenie plastiku z urzędu – nie ma plastikowych talerzyków, automatów z wodą z plastikowymi kubeczkami czy butelek z wodą w plastiku na sali obrad. To samo dotyczy też innych miejskich jednostek czy imprez kulturalno-sportowych, a nawet gadżetów promujących miasto – mają być ekologiczne i nie powodować niepotrzebnego zaśmiecenia planety.  

Trochę o celebrytach 

Wywiad z Magdą Gessler – do poczytania przy kawie. Nic odkrywczego, ale zawsze podziwiam, że chce jej się być taką optymistyczną, pozytywnie nastawioną do wszystkiego (no chyba, że mówimy o niedobrym jedzeniu, wtedy jakoś dobry humor ją opuszcza). Ona chyba faktycznie wierzy w rodzinę, miłość i dobro. Można ją kochać lub nienawidzić, ale ja myślę, że przydałoby się więcej takich ludzi.  

Zostając trochę w jej temacie – oglądacie może Masterchefa? Ja oglądałam, bo zawszde nabieram wtedy ochoty na pichcenie, ale po ostatnim kontrowersyjnym odcinku zaprzestaję – w ramach bojkitu. Dla niewtajemniczonych – uczestnicy gotowali w Meksyku, w pełnym słońcu i jeden z nich po prostu zasłabł, przez co nie wydał posiłku i odpadł. Ja rozumiem, że to jest wyreżyserowane, że on to wszystko miał w kontrakcie, ale zachowajmy chociaż jakieś pozory, że tu chodzi o gotowanie.

Czy Szymon Hołownia zdecyduje się w końcu na kandydowanie na urząd prezydenta? Pożyjemy, zobaczymy. Na razie mamy medialny szum, który może oznaczać, że to naprawdę jest brane pod uwagę i sondowane. Głosowalibyście na niego? 

Black Friday 

Jak tam? Zakupiony zrobione? Pieniądze wydane? Gotówka czy kredyt? Promocje trwają jeszcze do końca weekendu, a zdania na temat Black Friday, Black Weekend czy nawet Black Week jak zwykle są podzielone. W Polsce faktycznie zdarzają się promocje oszukane, gdzie cena została najpierw sztucznie zawyżona, ale podobno nawet w USA, gdzie Black Friday jest świętą tradycją, takie sytuacje mają miejsce.  

Jedni krytykują, inni mówią, że krytyka jest tutaj zbędna, a jeszcze inni wręcz namawiają do niekupowania i tworzą kampanie namawiające do pozostanie tego dnia w domu, najlepiej offline. Ja przyznam się, że na promocjach nie kupiłam dosłownie nic. Głównie dlatego, że jak zawsze jestem do tematu kompletnie nieprzygotowana. Z drugiej strony jeżeli ktoś planował jakiś większy zakup i mniej więcej jest obeznany w cenach to nie powinien dać się oszukać. Dla mniej zorientowanych powstała też specjalna strona, na której można sprawdzić czy dana promocja nie jest zwykłym fejkiem, czyli FejkFriday.org 

Andrzejki  

Dla wszystkich, którzy jeszcze dzisiaj wybierają się na andrzejkową imprezę i chcieliby urozmaicić sobie czas kilkoma zabawami, ale niekoniecznie szukają nowego partnera, polecam ostatni wpis na blogu z andrzejkowymi wróżbami dla ludzi w związkach.  

Życzę wszystkim, żebyście wywróżyli sobie coś fajnego!