Temat makijażu mineralnego wraca do mnie jak bumerang. To może być przeznaczenie. Niestety, dla naszego związku, nie jestem zbyt stała w kosmetycznych relacjach. Zawsze jednak doceniam dobre i naturalne kosmetyki.  

Tym razem mój makijaż opanowały produkty mineralne Lily Lolo – podkład, satynowy puder, prasowany korektor pod oczy, zestaw do konturowania, pomadka i mgiełka utrwalająca. Nakładając je na twarz znowu zastanawiałam się nad tym, dlaczego mimo wszystko kosmetyki mineralne nie są tak samo popularne jak tradycyjne?  

Pomyślałam, że warto napisać o nich troszkę więcej, poza tym co wszyscy z grubsza wiemy. Ważna uwaga: wszystkie fakty poniżej dotyczą tylko profesjonalnych produktów do makijażu mineralnego. Nie sprawdzi się to przy kosmetykach nazwanych przez producenta mineralnymi, ale tak naprawdę zawierających w sobie tylko jeden mineralny składnik.  

Kosmetyki mineralne to nie tylko produkty do cery 

Myśląc o makijażu mineralnym często automatycznie stawiamy znak równania z pudrem mineralnym, podkładem mineralnym i ogólnym makijażem samej cery. A kosmetyki do makijażu mineralnego to pełen, funkcjonalny zestaw: korektory, cienie do powiek, zestawy do brwi, produkty do konturowania, a nawet pomadki. Wszystko czego potrzebujemy, a na koniec możemy jeszcze użyć specjalnej mgiełki do odświeżania i utrwalania mineralnego make-upu.  

kosmetyki mineralne Lily Lolo
kosmetyki mineralne Lily Lolo

Mineralny make-up też może chronić przed słońcem 

Niektórym ciężko przyswoić, że do minerałów wchodzących w skład poszczególnych produktów można dodać filtry UV. Mogą zapewniać nam taką samą ochronę jak podkłady w płynie. Przykładowo posiadany przeze mnie mineralny podkład sypki w odcieniu blondie posiada faktor SPF15.  

Produkty bez terminu przydatności  

Jedna z najlepszych cech kosmetyków mineralnych – nigdy się nie psują. Opakowanie pudru czy korektora nie wystarczy wam co prawda do końca życia, ale wszystko jest na tyle wydajne, że dzięki bogom za ich długotrwałość. Nie zdziwcie się jednak, że na opakowaniu nabita jest data przydatności od otwarcia (w Lily Lolo to 2 lata), to nie jest dowód osobisty staruszki i prawo nie pozwala tam wpisać ‘bezterminowo’. 

Twoja skóra będzie wdzięczna 

Ten punkt chyba powinien być wyżej. Makijaż, który leczy? Makijaż, który poprawia stan skóry? Odpowiedzią znowu są kosmetyki mineralne. Co nie powinno nikogo dziwić, bo to o nich jest ten wpis. Nie tylko nie spowodują dalszych podrażnień, zapchanych porów i pogorszenia kondycji cery, ale mogą znaczącą ją poprawić. Zwłaszcza jeżeli mamy problem ze stanami zapalnymi, przetłuszczaniem czy trądzikiem. Za efekt ten odpowiada zawarty w nich tlenek cynku.  

kosmetyki mineralne Lily Lolo

Nakładanie minerałów nie jest takie trudne 

Przy okazji używania produktów mineralnych z Lily Lolo dowiedziałam się jednaj ważnej rzeczy. Albo dwóch. Po pierwsze, pędzel ma znaczenie. Po drugie, podkładu mineralnego nie trzeba aplikować na sucho. Jeżeli chodzi o pędzel to najlepsze są oczywiście akcesoria dedykowane do produktów mineralnych, ale nadają się również inne o podobnych właściwościach, trzeba takie po prostu znaleźć. Jeżeli chodzi o aplikację na mokro, to okazuje się, że można używać też zwilżonego pędzla albo wręcz rozmieszać najpierw podkład z wodą termalną i nałożyć np. gąbeczką. Koniecznie spróbujcie takiej odmiany od metody ‘na sucho’. 

Trwałość makijażu mineralnego 

Jest taka sama jak zwykłego podkładu w płynie. Jeżeli w ciągu dnia nie dotykamy non stop twarzy, nie mamy kataru i nie idziemy na siłownię to wytrzyma bez poprawek przez kilka godzin, a z poprawkami odpowiednio dłużej. Po prostu standard. Albo standard plus, bo minerały od Lily Lolo są wodoodporne.  

kosmetyki mineralne Lily Lolo

Wpis powstał we współpracy z Costasy.pl, dystrybutorem kosmetyków Lily Lolo.

Używam:

  • podkład mineralny SPF15 Blondie
  • pędzel do podkładu Super Kabuki
  • mgiełka utrwalająca Makeup Mist
  • puder satynowy Flawless Silk
  • naturalna szminka Love Affair
  • zestaw do konturowania Sculpt & Glow
  • pędzel do pudru Powder Brush
  • prasowany korektor pod oczy Lemon Drop