Jak widać w tytule tym razem w Przerwie na kawę królują cyferki, tak to już jest na koniec roku. Trzeba podliczyć, policzyć, złapać się za głowę i na nowy rok zaplanować lepiej. Ale poza cyferkami we wpisie znajdziecie też coś o pieskach i rysunkach – dla tych co nie przepadają za matematyką. Zapraszam!  

Aktualny misz-masz  

Na sam początek ważna informacja o czynności, którą każdy z nas powinien wykonać codziennie, czyli kliknięcie w aplikację OLX i nakarmienie psiaka. Po każdym nakarmieniu można ustawić sobie przypomnienie na następny dzień. I można też oczywiście adoptować dowolnego pieska. Byle nie na chwilę, jako prezent pod choinkę. I byle byście nie oczekiwali, że kiedykolwiek was zrozumie. Najnowsze doniesienia mówią, że psy mylą wyrazy, nie zawsze je rozumieją i tylko starają się mądrze wyglądać. Chciałabym dołożyć cegiełkę do badań naukowców i z moich obserwacji wynika, że psy często mylą frazę “nie wolno” z “chodź, dam ci smakołyka”.  

Małe nieporozumienie wynikło też w Rosji. Tamtejsi naukowcy stworzyli szczepionkę na koronawirusa. Sputnik V, bo tak ją nazwali, ma jednak sporą wadę konstrukcyjną – żeby ją zastosować należy odstawić alkohol na 42 dni. Odstawić alkohol, w Rosji. No cóż, chyba będą musieli zrobić z tego towar eksportowy.  

Czytaj również: Wishlista czy niespodzianka? Jak kupić najlepszy prezent

Na przykład w Polsce sporo osób odstawiło niedawno picie alkoholu. W ogóle odstawiło picie i jedzenie i wszelkie inne czynności, które nie mają bezpośredniego związku z grą w Cyberpunk 2077. Najbardziej wyczekiwana gra na świecie, stworzona przez Polaków, w końcu jest dostępna i to jest taki szał, że aż głupio jej nie mieć, nawet jak nie macie na czym w nią grać. Idealnie nadaje się na prezent dla mężczyzn w grupie wiekowej od 15 do 99 lat. Na premierę zareagowali wszyscy, od BP i Pekao S.A. po Pasibusa i Decathlon, wszyscy chcą się podpiąć pod sukces. Tylko, że już gdzieś czytałam, że akcje CD Projekt Red poszły po premierze mocno w dół.  

Podsumowania i prognozy  

Google przedstawiło najczęściej wyszukiwane hasła w 2020 roku. Spodziewaliście się zwycięstwa koronawirusa? No i słusznie. Koronawirus, pandemia, ilość zakażeń, jak uszyć maseczkę, co to jest nauczanie hybrydowe. Raport Google przynosi same wspomnienia. Jak zrobić drożdże? królowało kiedy drożdży w sklepie nie dało się już znaleźć, wyniki wyborów w USA to jeszcze ciągle świeża sprawa, składników na płyn antybakteryjny szukaliśmy cały czas, dlaczego zebra nie ma wrzodów? Ok, tego to nie wiem kto i po co szukał.  

https://youtu.be/rokGy0huYEA

Na twiterze Netflixa ogłoszono, że twórcy Black Mirror chcą nakręcić film o roku 2020 pod wiele mówiącym tytułem Death to 2020, w którym zagrają m.in. Samuel L. Jackson, Hugh Grant i Lisa Kudrow.  Dla równowagi przyszły rok ma być również rokiem premiery Kajko i Kokosza na platformie Netflix. Z niecierpliwością czekam jak wypadnie światowa ekspansja słowiańskich wojowników, chociaż przyznaję się od razu, że nie jest to bajka z moich czasów (za młoda na to jestem!).  

Przyszły rok jawi nam się jak na razie w kolorze żółtym i jasnoszarym, bo takie właśnie barwy wybrało Pantone na 2021. Szary (Ultimate Grey) to trudności, ale również odporność na nie, a cytrynowożółty (Illuminating) symbolizuje nową energię. Bardzo ładnie, świetnie uzasadnione, ale czy ktoś w ogóle pamięta jaki był kolor na ten rok? No właśnie.  

Monolit i pomaganie 

Czy dość spory, metalowy monolit ma coś wspólnego z premierą Cyberpunk 2077? Tego nikt nie wie, wiadomo tylko, że najpierw pojawił się na amerykańskim pustkowiu, potem w Rumunii, UK, Holandii i w końcu również nad Wisłą. W końcu nie jesteśmy wcale gorsi. Szkoda tylko, że nadal nie wiadomo czy to dobrze czy źle, że się pojawił. Tworzący teorie spiskowe mają tutaj spore pole do popisu, co może w końcu skutecznie odwróci ich uwagę od spiskowego znęcania się nad ważnymi zagadnieniami. Czekam z niecierpliwością na najbardziej odjechane propozycje.  

Na 100% dobrze jest za to emerytce, na której domu pojawił się rysunek autorstwa Banksy’ego. Wartość domu wzrosła kilkukrotnie, a rysunek przedstawia… staruszkę, która kichając wypluwa sztuczną szczękę.  

Czytaj również: Świąteczny Netflix – czyli jedna perełka na milion

Czy kalendarze, które pokazywałam w ostatniej Przerwie na kawę były synonim obciachu? Oczywiście, że tak. Czy można mieć fajny kalendarz na 2021 rok? Można, wystarczy kupić kalendarz Ekostraży, w którym znajdziemy superzwierzątka do adoptowania trzymane przez mniej lub bardziej znanych ludzi. Albo jakikolwiek inny wspomagający bliską naszemu sercu inicjatywę i dobrze zrobiony graficznie. Bo takie też istnieją i o wiele lepiej zdobią ściany. No chyba, że zdążyliście już kupić kalendarz od kominiarza-domokrążcy i teraz cały rok będziecie wmawiać wszystkim, że jesteście fanami lokalnych czyścicieli kominów.  

Na kolejną wspólną Przerwę na kawę zapraszam za tydzień w niedzielę. Jeżeli nie chcesz przegapić żadnego nowego wpisu to naciśnij dzwoneczek w prawym dolnym rogu, a powiadomię cię jak tylko pokaże się coś nowego!

Zdjęcie główne: unsplash.com, zdjęcie w tekście: pantone.com