Postanowienia noworoczne A.D. 2021, nowy portal w zamian Facebooka, konsola podgrzewająca kurczaka i niespodziewane skutki legalizacji marihuany, a do tego kontynuacje dwóch seriali, na które już trzeba zacząć czekać. Zapraszam, zróbcie sobie Przerwę na kawę!  

Noworoczne postanowienia 

Trzeci tydzień stycznia to już najwyższa pora na porzucenie noworocznych postanowień. Co tam mieliście wypisane w tym roku? Schudnięcie, rzucenie palenia, naukę gry w szachy? Statystyki wskazują, że w tym roku nasze postanowienia są jednak zgoła inne niż zwykle. Na pierwszym miejscu znalazło się spotkanie z bliskimi, na drugim nauczenie się czegoś nowego (może morsowanie?), a trzecie miejsce to całkiem popularne również w ostatnich latach ‘będę czytać więcej książek’. No nie wiem, ostatnio ciągle mamy lockdowny, jeżeli jeszcze nie zacząłeś czytać to ja nie wiem czy zaczniesz teraz.   

Jak na razie tylko ludzie, którzy wpisali na listę postanowień ‘zacznę morsować’ wywiązują się z obietnic. I do tego stopnia, że morsowanie stało się jednym z najbardziej znienawidzonych sportów w social mediach. To w ogóle jest sport? Dobra, to niech będzie, że jedną z najbardziej znienawidzonych aktywności. Pod linkiem możecie sprawdzić jak popularne marki zareagowały na nagły wzrost popularności morsowania.  

Reakcją wykazało się również KFC, tym razem na swój własny żart. Jakiś czas temu premiera nowej konsoli PS5 wzbudzała duże zainteresowanie, a sieć z kurczakami zaproponowała stworzenie własnej KFConsole. Maile nie miały chyba jednak dopisane w temacie ŻART, poszły w świat i tak powstała konsola do gry, w której znajduje się dodatkowa komora do podgrzewania kurczaka. Takie projekty to ja szanuję.  

Zbyt wolni Słowianie  

WolniSłowianie.pl to portal stworzony na wzór Facebooka (i to bardzo bardzo dokładnie), który działa w sieci od tygodnia. Z definicji ma on być siedliskiem zła i ciemnoty, gdyż z powodu braku cenzury przenoszą się tam wszelkiej maści rasiści, antysemici, homofoby i skrajna prawa strona. Ale z tą wolnością słowa to nie do końca jest tam tak różowo, bo jak tylko dowiedzieli się, że konto u nich założył Krzysztof Gonciarz to zamknęli możliwość rejestracji, a jego konto usunęli. Wolność wolnością, ale bez przesady.  

Czytaj również: Tak, zaszczepię się w pierwszym możliwym terminie

Być może WolniSłowianie wygraliby w konkursie na wolnościową bzdurę roku, ale w tym na Biologiczną Bzdurę Roku 2021 zdecydowanie zwyciężyła Kaja Godek dzięki stwierdzeniu, że nie istnieje coś takiego jak orientacja seksualna. Jest to jej największy tegoroczny sukces (miejmy nadzieję, że ostatni), a przyznać trzeba, że nie miała łatwo – o nagrodę ubiegała się też Edyta Górniak dusząca się w maseczce własnym dwutlenkiem węgla oraz Joanna Scheuring-Wielgus tworząca nową definicję początku życia. A to wszystko ludzie, którzy do szkoły chodzili jeszcze normalnie, a nie przez nauczanie zdalne.  

Wraca seks  

I to nie byle jaki, bo Seks w wielkim mieście. Nowe odcinki mają być kręcone wiosną tego roku, a z czterech głównych bohaterek zabraknie tylko Samanthy. Tylko albo aż, bo akurat jej wyrazistość i bezpośredniość była ważnym smaczkiem w serialu. Nowa seria nosi tytuł And just like that i jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość czekając na datę premiery na HBO Max. I mieć nadzieję, że będzie warto.  

Zapowiedziano też drugi sezon serialu, który polecałam wam w ostatniej Przerwie na kawę, czyli Bridgertonów. Tym razem jego fabuła ma skupiać się wokół starszego brata Daphne, Anthonyego Bridgertona, tak jak drugi tom sagi autorstwa Julii Quinn. Premiera dopiero w 2022 roku, ale na pocieszenie wszystkich fanek dodam, że książe Hastings też się pojawi (chociaż żonaty i dzieciaty….).  

Jako, że na wszystko trzeba czekać to na koniec będzie ciekawostka. Jakie są konsekwencje legalizacji marihuany w USA? Tak, zgadliście! Narodowe gastro. O ile to w ogóle możliwe, to w Ameryce wzrosło spożycie fast-foodów, a także ciastek, chipsów i lodów. W kraju gdzie otyłość już była problemem nie jest to nic śmiesznego, wyszło na to, że przeciwnicy legalizacji mieli rację, chociaż oni sami nigdy nie wpadli na to, co może być ich głównym argumentem.  

Na kolejną wspólną Przerwę na kawę zapraszam za tydzień w niedzielę i tak, możecie wziąć sobie do niej ciastko. Jeżeli nie chcesz przegapić żadnego nowego wpisu to naciśnij dzwoneczek w prawym dolnym rogu, a powiadomię cię jak tylko pokaże się coś nowego! 

redbull.com

P.S. Najbardziej komentowanym wydarzeniem tygodnia pozostaje wciąż zimowe wejście na K2 dokonane przez nepalskich szerpów. Gratuluję im bardzo mocno, zasłużyli na to jak nikt inny. Mój podziw jest tym większy, że sama miałam dzisiaj wybrać się na Czantorię, ale pokonała mnie zapowiedź 14 stopni mrozu.

Zdjęcie główne: unsplash.com