Kiedyś zasypiałam przy nim codziennie. Spędzałam z nim ostatnie godziny dnia. Słuchałam jego głosu przed snem. Dotrzymywał mi towarzystwa kiedy nie mogłam zasnąć o 3 nad ranem.

Teraz nasza relacja jest dużo luźniejsza, ale najczęściej odnawia się na urlopie. Wita mnie rano w hotelowym pokoju, łagodnie wprowadza w nowy dzień, a wieczorem pozwala zasnąć w nieznanym miejscu. TVN24.  

“W demokracji media spełniają bardzo ważną rolę, są podstawowym elementem kontroli. Nie ma kontroli, nie ma dobrej władzy.”  

Nie pomyślałabym, że będę na tym blogu kiedykolwiek cytować Jarosława K., ale niech będzie. Wypowiedź z 13 listopada 2014. Dokładnie w moje 25 urodziny. Tak właśnie zmienia się punkt widzenia w zależności od punktu siedzenia.

W czasach kiedy częściej oglądałam TVN24 nigdy nie zastanawiałam się nad tym dlaczego wybieram taką, a nie inną stację. Przecież wtedy można było jeszcze oglądać TVP, były kanały informacyjne Polsatu, a mimo to TVN był najbardziej przystępny i najprzyjemniejszy do oglądania, cokolwiek to znaczy. A Szkło kontaktowe to był i jest wyjątkowy program, oferujący bliskie mi poczucie humoru.  

Jest środa, dzisiaj miało się odbyć głosowanie w Sejmie nad Lex TVN, ustawą dzięki której TVN24 miałoby nie dostać kolejnej koncesji na nadawanie, bo jego właścicielem jest potencjalny wróg Polski, czyli USA. No przecież, wszystko jasne.  

Posiedzenie Sejmu zostało odroczone do września, pierwszym sukcesem opozycji od bardzo dawna. Co z koncesją? Nie wiadomo. Czy demokracja w Polsce jednak przetrwa? Można tylko mieć nadzieję.  

Zdjęcie główne: unsplash.com