Lakier do paznokci Eveline Magic Vinyl zakupiłam od razu w dwóch kolorach – 74 i 77. Nie wiedziałam co prawda, czy w ogóle będzie dla mnie odpowiedni, ale po prostu nie umiałam się zdecydować. Niestety w dzieciństwie trochę mnie rozpuścili i jak nie umiałam się zdecydować na sukienkę dla lalki to mówili „weź obie”.  

Po przyjściu do domu pomalowałam od razu paznokcie. Na początek muszę zaznaczyć, że przez cały czas mam paznokcie żelowe, aktualnie w jasnych pastelowych kolorach. Dlatego też kiedy znudzą mi się takie jasne barwy lubię przemalować paznokcie na kilka dni na coś ostrzejszego. Niestety jestem prawie przekonana, że ciężko by mi było wytrzymać 3 tygodnie z żywymi kolorami, więc wybieram nudziaki, które też zawsze łatwiej przemalować.  

Lakier ma świetny, szeroki pędzelek, dzięki czemu można z łatwością pomalować paznokcie trzema ruchami. Na dobrą sprawę mogłabym się zatrzymać na jednej warstwie, bo już ona bardzo dobrze kryje, ale dołożyłam też drugą i nadal wszystko było ok. Żadnych smug, lakier szybko wysycha. Takie malowanie to sama przyjemność, oczywiście dopóki nie muszę tego robić lewą ręką.  

W związku z faktem posiadania paznokci żelowych nie zakupiłam do lakieru ani bazy ani topu i teraz żałuję. Mogłam zdecydować się chociaż na top z serii Magic Vinyl, bo niestety bez niego (i bez żadnego innego, bo na paznokcie położyłam jedynie dwie warstwy lakieru) już drugiego dnia mogę podziwiać na moich palcach piękne odpryski, a lakier zdarł się na koniuszkach paznokci. Mimo, że przysięgam, że naczyń nie zmywam, w ogródku nie pracowałam (raz podlałam trawę, ale to się nie liczy) i chyba nie robię nic, co mogło im znacząco zaszkodzić.  

Wiem, że nie jest to żaden profesjonalny test, bo paznokcie nie były dobrze przygotowane pod lakier i nie nałożyłam żadnej wierzchniej warstwy, ale ja po prostu zawsze maluję paznokcie w taki sposób. Nigdy też nie liczę, że wytrzymają tydzień czy dwa, ani że będą jak prawdziwe hybrydy, ale zwykle lakiery wytrzymują w nienaruszonym stanie chociaż parę dni.  

Może któraś z was testowała ten lakier w bardziej odpowiednich warunkach i może potwierdzić lub zaprzeczyć jego niezbyt długiej trwałości na paznokciach?