Gruszka, nasturcja, morela… brzmi trochę jak całkiem niezła sałatka. Ale to jednak ciągle zapach marki Avon – Perceive Soul wersja dla kobiet należąca do wodno-kwiatowej kategorii zapachów. Natomiast w dalszej części na pierwszą linię wysuwa się piżmo, które jest tutaj dość mocno wyczuwalne.  

Pełna charakterystyka zapachu:

  • Nuty głowy: przejrzyste akordy wodne, soczysta gruszka, nasturcja 
  • Nuty serca: akacja, magnolia, frezja 
  • Nuty bazy: piżmo, skórka moreli, drewno bursztynowe 

Perfumy zamknięto w bardzo ładnej butelce, trochę przypominającej szlachetny kamień lub kryształ, utrzymanej w chłodnej kolorystyce. Pojemność wynosi 50 ml.  

Przy pierwszym użyciu mogą wydawać się dość ciężkie, ale to wrażenie szybko mija. Po bliższym poznaniu zapachu określiłabym je jako uniwersalne – z powodzeniem nadają się do pracy i na wyjście, nie są w żaden sposób mdłe, ani duszące i nikogo nie powalimy ich wonią. Ich uniwersalność przejawia się również w dopasowaniu do każdej pory roku – piżmo i bursztyn idealne na jesień i zimę, kwiatowe nuty na wiosnę i lato. Moim zdaniem są one jednak raczej eleganckie i nie zostaną hitem sprzedażowym wśród nastolatek wertujących katalogi Avon na szkolnych korytarzach.  

Jako perfumy na co dzień nie powalają swoją trwałością i po kilku godzinach pozostaje po nich na skórze delikatne wspomnienie.  

Zapach to jednak zawsze kwestia gustu, każdy z nas ma własne preferencje, już nie wspomnę, że te same perfumy mogą inaczej pachnieć na różnych osobach. Ja akurat lubię dość szeroki przekrój nut zapachowych, więc nie mam żadnego problemu z polubieniem również Perceive Soul. Miałyście może okazję je wypróbować, a może macie już swojego ulubieńca wśród licznej gamy perfum Avon?