Zmywanie makijażu samą wodą zawsze brzmiało dla mnie jak bajkowa opowieść – piękne, ale mało prawdopodobne. Sama woda co prawda nadal nam nie wystarczy, ale dzięki specjalnym rękawicom możemy nie używać żadnych chemicznych dodatków.  

Rękawice do demakijażu przewijają się w blogosferze już od jakiegoś czasu, ale ja swoją pierwszą testuję dopiero od świąt, ponieważ znalazłam ją pod choinką. Jest to dowód na to, że prezenty spoza wishlisty również mogą być bardzo trafione. Mowa dokładnie o zestawie Jumbo Set The Original Delete Makeup, czyli rękawicy do demakijażu i opasce do spania pokrytej ślicznymi cekinami. Cały zestaw ma nam zapewnić niezmącony wypoczynek (brakuje w takim razie jeszcze zatyczek do uszu), a przedtem pozwoli dokładnie usunąć makijaż, w tym również wodoodporne produkty.  

Jumbo Set The Original Delete Makeup rękawica do demakijażu The Original Delete Makeup

Czy rękawica do demakijażu wodą działa? 

Tak, działa. Po prostu. Nie mam problemu usunąć nią żadnego z używanych kosmetyków. Za każdym razem dziwi mnie, że po jednym przeciągnięciu po twarzy zostają na niej czarne ślady z tuszu czy eyelinera, a przecież to tylko woda. Po wykonaniu demakijażu wystarczy ją przeprać ręcznie, a co któryś raz warto wrzucić ją do pralki dla dokładnego oczyszczenia.  

Wystarczy kilka, no może kilkanaście ruchów, i można już przystępować do kolejnych etapów demakijażu czy pielęgnacji. Mimo tego, że cieszymy się, że nie trzeba tutaj używać chemicznych środków to jednak potem zawsze sięgamy po następne produkty. Tak naprawdę eliminujemy więc co najwyżej jeden kosmetyk, ale za to usuwanie makijażu idzie łatwo i nie pocieramy ani nie podrażniamy nadmiernie skóry, jak może mieć to miejsce w przypadku mniej skutecznych produktów.  

Sama rękawica do demakijażu jest delikatna, bardzo przyjemna w dotyku i oczywiście bardzo różowa. Jak już wspomniałam jej czyszczenie po użyciu nie jest żadnym problemem, a w sumie tego obawiałam się zawsze najbardziej. Opaska do spania prezentuje się mega wystrzałowo, ale ja w zasadzie nie potrzebuję takich gadżetów do spania, nawet w dzień, a w nocy to myślę, że bardziej by mi przeszkadzała niż pomagała. Ale jeżeli ktoś lubi to nawet obudzony w środku nocy będzie wyglądał jak gotowy na imprezę.  

Jumbo Set The Original Delete Makeup rękawica do demakijażu The Original Delete Makeup
Jumbo Set The Original Delete Makeup rękawica do demakijażu The Original Delete Makeup

Moja opinia o rękawicy do demakijażu The Original Delete Makeup

Podsumowując dla mnie najważniejsze jest, że makijaż jest usuwany dobrze, szybko i bezboleśnie. Nie ma ryzyka podrażnienia skóry czy oczu. Jestem w 100% zadowolona z tego produktu i chętnie przetestowałabym inne rękawice z tej serii, zwłaszcza przeznaczoną do zmywania maseczek.  

Miałyście może okazję stosować tego typu rękawice? Jak się Wam sprawdzają? I po jakim czasie zużywają się na tyle, że trzeba ją koniecznie wymienić?