Moja relacja z nimi jest dość zaburzona (tak by to powiedział psychiatra?). Nie przepadamy za sobą, one robią co chcą i nie liczą się z moim zdaniem, a ja często odwdzięczam się im szlabanem na łakocie.  

Oczywiście, że mowa o moich włosach. Pokręcę je to się wyprostują, wyprostuję to się pokręcą. Najbardziej pasuje im styl ‘wyszłam z buszu, zaraz wracam’, a ja nie chcę go tolerować. Jak za dużo od nich wymagam to buntują się, rozdwajają i puszą. W ramach rozejmu spinam je w kok.  

Ale jeżeli akurat nie mamy cichych dni i nie zamykam im lodówki oraz innych szafek na kłódkę to pozwalam im korzystać z różnych dobrodziejstw, domowych i kupnych.  

Najlepsze domowe maseczki do włosów 

Najlepsze, czyli takie, które są łatwe do zrobienia i dobrze działają na moje włosy. Muszą zawierać w sobie składniki bezproblemowo dostępne w kuchni i nie zawierać jajek, bo jajek nie znoszę i nie będę się w nich paćkać ani nakładać ich na włosy.  

Także dwie domowe maski do włosów, które są u mnie w użyciu to: 

Maska na włosy z awokado 

  • Dojrzałe awokado 
  • Łyżka soku z cytryny  
  • 3 łyżki oliwy z oliwek 

Maska na włosy z miodem 

  • 2 łyżki miodu  
  • 3 łyżki oliwy z oliwek 

Obie polegają na tym, że wszystkie składniki trzeba ze sobą połączyć, nałożyć je na włosy i poczekać. Miodowej wystarczy 15 minut, awokado trzymam czasem nawet pół godziny.  

Miodowa maska pomaga włosom odzyskać nawilżenie i wygładzić je, a awokado z cytryną dodaje im energii i witalności. Obie są doskonałym dowodem, że naturalne składniki mają w sobie moc i w zupełności mogłyby nam wystarczyć do wszystkich beauty zabiegów.  

Ekologiczne kosmetyki do włosów La Fare 1789 

Z podobnego założenia, co do mocy natury, wychodził założyciel marki La Fare 1789 (jego ojciec założył wcześniej L’OCCITANE en Provence). Ekologiczne uprawy, co najmniej 95% składników naturalnych, oryginalne receptury. Może to fakt mieszkania w Prowansji sprawia, że ludzie skupiają się bardziej na otaczającej ich naturze?  

W każdym razie dzięki marce La Fare 1789 nie musimy grzebać po kuchennych szafkach i robić własnych odżywek czy szamponów, możemy bez obaw sięgnąć po gotowe kosmetyki i nadal mieć pewność, że nas nie zawiodą. Mamy tu pełen zestaw certyfikatów jakości ECOCERT i COSMEBIO. Jedyny minus jest taki, że wysoka zawartość naturalnych składników oznacza tu niski poziom piany, a wiecie, że ja lubię jak się pieni. Ale przyjemny zapach i działanie muszą nam wystarczyć.  

La Fare 1879
La Fare 1879
La Fare 1879

Stosowany przeze mnie szampon do włosów La Fare 1789 zawiera cztery główne składniki aktywne: różę, melisę, pomarańcz oraz migdał i nie bez powodu nazywany jest boskim. Odżywka natomiast zawiera w sobie aloes, kokos, papayę i masło shea. Stosując je razem mamy już osiem aktywnych roślinnych składników.  

Głównym zadaniem obu produktów jest nawilżenie włosów. Podobnie jak ze skórą – nigdy nie będziemy w pełni zadowoleni ze stanu naszych włosów, jeżeli nie będą odpowiednio nawilżone. Na drugim miejscu stawiana jest odbudowa włosa. Wszystkie pozostałe problemy, jak łamliwość, szorstkość, puszenie się, przetłuszczanie i nie wiadomo co jeszcze znikają same, kiedy włosy są nawilżone i wzmocnione.  

La Fare 1879
La Fare 1879

Produkty La Fare 1789 przyjechały do mnie ze sklepu TOPESTETIC.PL Pamiętajcie, że jeżeli nie jesteście pewni co wybrać dla siebie zawsze można tam skorzystać z konsultacji kosmetologicznych, a do zamówienia dostaniecie jeszcze wiele próbek i może właśnie dzięki nim odkryjecie kolejne perełki.