Nie mogłam odmówić sobie przyjemności przejrzenia oferty kilku sklepów internetowych i zatopienia się w świątecznym szale prezentów. Pomyślałam więc, że zamiast tworzyć wyimaginowane wishlisty dla siebie samej pomogę komuś innemu dokonać wyboru, dostarczę kilku okruchów inspiracji i może Mikołaj zaliczy mi to na poczet dobrych uczynków. Jakby jednak na to nie patrzeć, za żadną z wymienionych rzeczy znalezioną w świątecznej skarpecie bym się nie obraziła.

Przygotowałam więc zestawienie produktów kosmetycznych (jakżeby inaczej), które bardzo dobrze odnajdują się pod choinką. Bez wstydu można je wręczyć dowolnej dziewczynie i kobiecie, pasują w każdym wieku i może kupić je nawet mężczyzna, nie narażając się na obciach podarowania swojej zawsze młodej partnerce kremu przeciwzmarszczkowego. Nie zrozumcie mnie źle, dobry krem na zmarszczki nie jest zły, ale jednak lepiej kupić go samej sobie niż dostać w prezencie, wiedzą o tym doskonale mężczyźni, którzy za to faux pas zostali pokarani cichymi dniami ciągnącymi się aż do Sylwestra.  

Postawiłam więc na kosmetyki neutralne, nie wymagające dobierania do konkretnego typu cery, wymyślania idealnego odcienia i porównywania karnacji. Kosmetyki dobrze się prezentujące (taka gra słów) i wywołujące uśmiech na twarzach – wręczającego również, przecież w prezentach najprzyjemniejsze jest ich dawanie. Wystarczy minimalna znajomość drugiej osoby, aby prezent był trafiony w 10, a przy całkowitym braku informacji wyjściowych myślę, że będzie tak na 8 i pół. 

Jakby tego było mało wyznaczyłam limit cenowy na 100 zł, aby było w miarę przystępnie. Uznaję to za absolutnie wystarczającą kwotę, ale nie zabraniam w razie czego dołożenia pod choinkę innych paczek z prezentami. Wszystkie niżej przedstawione kosmetyki idealnie komponują się z biżuterią, galanterią skórzaną, elegancką bielizną oraz puchatymi szlafrokami.  

Wybierajcie więc dowoli i wręczajcie matkom, żonom, kochankom, przyjaciółkom, koleżankom, a Wy kobietki piszcie co jeszcze chciałybyście tutaj umieścić. Wszystkie dodatkowe pomysły są zawsze mile widziane.