Zarządzam przerwę na kawę mały przegląd wiadomości. Będę trochę jak TVP – napiszę tylko o tym co mi pasuje i tak jak mi się podoba.

Ruszamy więc z nowym cyklem na blogu. Nie obiecuję, że będziecie po nim na bieżąco ze światem, ale obiecuję, że warto poczytać. Ja sama uwielbiam takie wpisy, wszelkie polecenia artykułów, przeglądy innych blogów i różne formy prasówek, których pewnie w szkole nienawidziliście.

Zapraszam! 

Nobel dla Polki

O literackim Noblu dla Olgi Tokarczuk słyszał już każdy, ale nie sposób o tym w ogóle nie wspomnieć. Księgarnie internetowe (i stacjonarne) donoszą o niesamowitym zainteresowaniu twórczością pisarki i wysypie zamówień na jej książki. Ciekawe ile z nich ma służyć tylko za półkowe eksponaty? Przyznajcie się – ile książek Tokarczuk przeczytaliście? Bo ja chyba ani jednej. Zawsze byłam na bakier z polską literaturą.

Zboczone buty 

Fani kobiecych biustów i wszyscy, którym ich dobro leży na sercu powinni zaopatrzyć się w nowe Vansy z limitowanej kolekcji. Na butach znajdziemy między innymi rysunki instruktażowe jak prawidłowo badać piersi, a część dochodu z ich sprzedaży przekazana zostanie na konto brytyjskiej fundacji pomagającej kobietom cierpiącym na raka piersi. Świetna sprawa w październiku. (k-mag.pl)

Harley is a queen! 

Jest Joker, będzie też Harley Quinn. Niesamowity zwiastun Ptaków Nocy, czyli filmu, w którym oczaruje nas sobą Harley Quinn – niestety dopiero w przyszłym roku.  

Nowe dziecko Lewandowskiej 

Najgorętszy news branży beauty ostatnich tygodni, czyli Ania Lewandowska i jej nowa marka kosmetyczna Phlov. Z Lewandowską nie jestem ani na tak, ani na nie. Pamiętam, że raz zamówiłam sobie jej dietę na 2 tygodnie (bo tyle było wersji demo za free), przejrzałam przepisy – były całkiem znośne w sumie – i oczywiście nic nie ugotowałam ani razu.  Mam jednak wrażenie, że jej kosmetyki mogą odnieść sukces i być całkiem dobre, a już na pewno od razu będą miały grono wiernych fanów z klubu Healthy Plan by Ann.  (glamour.pl)

Dobry bliźniak, zły bliźniak 

O tym filmie wspominałam już we wpisie Filmy, na które czekam w 2019 roku. Pojawiają się kolejne teasery, a ja czekam nadal na możliwość pójścia do kina i zobaczenia jak Will Smith ucieka przed Willem Smithem. Jak wiadomo główny bohater zwykle wygrywa, więc obstawiam, że przeżyje Will Smith.  

Crazy nauka dla każdego 

Książka, którą chciałabym w najbliższym czasie przeczytać, bo zdecydowanie wpadła mi w oko. Przyznaję, że nie śledziłam wcześniej fanpejdża Crazy Nauka i dowiedziałam się o nim dopiero przy okazji książki, ale lepiej późno niż wcale. W każdym razie książka już zamówiona i czekam na premierę. Aktualny numer 1 na liście ‘must read’, czyli ‘Crazy nauka. Fakt, nie mit’ autorstwa Aleksandry i Piotra Stanisławskich.  

Beauty Fair Influencers  

W dniach 23-24 listopada 2019 w Katowicach odbywają się Targi Kosmetyczne Beauty Fair, a wśród towarzyszących im atrakcji jest też spotkanie Beauty Fair Influencers. Muszę się pochwalić, że otrzymałam jedno ze 100 pierwszych zaproszeń. 

Beauty Fair Influencers

Dajcie znać czy też będziecie na spotkaniu, a może zajrzycie na targi? Z pewnością znajdziecie tam wiele ciekawych stoisk, także każdy zainteresowany branżą urodową będzie zachwycony. Pamiętajcie, że targi rządzą się swoimi prawami – można porozmawiać z przedstawicielami, zapytać dosłownie o wszystko i skorzystać z wielu promocji.  

Autoreklama 

A na koniec zapraszam na mojego instagrama. Można tam zobaczyć produkty, które nie pojawiły się na blogu i poczytać o nich parę słów. Warto zajrzeć.