Co można odwrócić? Czy jeden minister może rozwiązać wszystkie problemy? Jak najłatwiej zarobić pieniądze i dlaczego śnieg się pali? Dzisiaj wyjątkowo zapraszam na Przerwę na herbatę.

Dlaczego #przerwanaherbatę, a nie #przerwanakawę? Rozłożyło mnie na tyle, że żadna kawa przez usta mi nie przejdzie.  

Dlatego dzisiaj będzie krótko, ale postanowiłam, że się nie poddam i jednak wpis będzie. Sztuczna inteligencja już ostrzega nas, że może pisać lepiej niż my, więc trzeba pisać jak najwięcej, żeby nie miała gdzie się rozpanoszyć. Z drugiej strony, czytając esej przygotowany przez nią dla Guardiana można odnieść wrażenie, że pisze mądrzej niż większość ludzi.  

Samotni i dziwni 

Samotny jak Japończyk może stać się nowym powiedzeniem. Niedawno w Japonii ustanowiono urząd ministra ds. samotności. Jednoznacznie powiązano w ten sposób samotność z samobójstwami, bo właśnie wzrost samobójstw ma być jego pierwszą sprawą do rozwiązania. Plus mała dzietność, ochrona więzi między ludźmi i ożywienie regionalnej gospodarki. Pozostaje tylko życzyć powodzenia, bo chłop na pewno będzie miał pełne ręce roboty. W ramach pomocy podpowiadam, że podobno wystarczy 10 minut rozmowy telefonicznej, żeby poprawić nastrój i zwalczyć uczucie samotności. Najlepiej kilka razy w tygodniu i warunkiem jest, żeby jedna ze stron nie odbębniła całej rozmowy na zasadzie mhm, aha, mhm, no to pa.  

Czytaj również: Zostaw mi awizo do Clubhouse

Być może to z samotności biorą się różne dziwactwa. Jak streamowanie własnego snu albo podpalanie śniegu, żeby pokazać, że nie jest prawdziwy. Chociaż nie, ciężko oskarżać samotność o powodowanie ułomności umysłowej i chęci zarobienia pieniędzy. Możemy się śmiać z youtubera, który przez kilka godzin chrapie do kamery i pozwala ludziom próbować się obudzić, ale kto by nie chciał dostać kilkunastu tysięcy dolarów za spanie? Ja bym nie odmówiła. Jakby co to będzie ktoś oglądał? Albo jak podpalam fałszywy śnieg, zesłany z niebios przez Billa Gatesa, żeby zniszczyć Teksas i Polskę też? Bo w sumie czemu Polska miałaby być gorsza od Teksasu. Tylko nie wiem czy śnieg jeszcze będzie w tym roku.  

Odwracanie znaczeń  

“W historii – ale coraz częściej także i współcześnie – obowiązywały raczej zakazy noszenia maski. Nakaz noszenia masek to kompletne odwrócenie tego, co było wcześniej”. Maski i maseczki przestały kojarzyć się z karnawałem, teatrem, lekarzem czy bandytą w kominiarce. Teraz są po prostu codziennością, a obecny nakaz dopuszcza do zakrywania nosa i ust wyłącznie maseczkami. Przy okazji kolejnego oburzania się na ten nakaz pamiętajmy wszyscy, że maseczki chirurgiczne wynalazł Polak, więc patriotycznie byłoby nie narzekać na nie.  

Odwrócić można bieg zdarzeń, rozkładając zamiast składając meble z Ikea. Dla tych, którzy lubią lub muszą się przeprowadzać powstały instrukcje demontażu mebli, śrubka po śrubce, półka po półce i można spakować swoją szafę z powrotem w karton.  

Czytaj również: Pies, czarownica i stara chata, czyli współczesna baśń dla dorosłych

Odwrócić można znaczenie budynku, kupując zabytkowy kościół i przekształcając go w… no właśnie w co? Zdecyduje ten kto go kupi, bo oferta takiej nieruchomości jest jeszcze aktualna. Zmiana nie jest łatwa, bo kościoły to zwykle specyficzne budynki, ale oby jak najwięcej było takich ofert i przemian w miejsca naprawdę służące ludziom.  

Odwrócić można wszelkie wnioski, mówiąc, że Polacy zaoszczędzili w czasie pandemii na niezrealizowanych wyjazdach, wyjściach i odłożonej konsumpcji, dzięki czemu w tym roku pojadą na lepsze wakacje. Nie dotyczy to oczywiście tych osób, które straciły wszelkie dochody. W badaniu chęć wyjazdu deklarowały głównie osoby z zarobkami powyżej 7000 zł, czyli jak wiadomo większość z nas.  

Można też zatoczyć koło. To próbuje zrobić Starbucks przekazując fusy z kawy do produkcji słomek, przez które będziemy pić kawę. Idealne!  

Do następnej Przerwy na kawę raczej nie zdążą tego zrealizować, więc można będzie pić kawę po prostu z kubka. Zapraszam w niedzielę. Jeżeli nie chcesz przegapić żadnego nowego wpisu to naciśnij dzwoneczek w prawym dolnym rogu, a powiadomię cię jak tylko pokaże się coś nowego! 

Zdjęcie główne: unsplash.com