TRESemme to marka produktów do pielęgnacji włosów znana na całym świecie. W Polsce ich produkty można kupić chyba dopiero od roku. Jak sprawdza się u mnie kolekcja produktów do włosów farbowanych? 

W ostatnim czasie miałam okazję używać kilku kosmetyków z linii Colour ShinePlex, która ma nam pomóc w zachowaniu pięknego koloru i blasku włosów przez 12 tygodni od ich farbowania, czyli przeznaczona jest właśnie do włosów farbowanych. Głównym składnikiem odżywczym jest tutaj olejek kameliowy, czyli azjatycki eliksir młodości i zdrowia. Poza działaniem pielęgnacyjnym nadaje on również kosmetykom z tej serii przepiękny zapach, szczególnie mocno wyczuwalny w serum.  

W składzie produktów TRESemme Colour ShinePlex nie znajdziemy za to siarczanów (SLS) i jest to pierwsza taka kolekcja w portfolio tej marki.  

TRESemme Colour ShinePlex Szampon i odżywka do włosów farbowanych

TRESemme Colour ShinePlex Szampon i odżywka do włosów farbowanych

Miałam opisać każdą część tego zestawu osobno, żeby w pełni oddać swoje wrażenia z jego używania. Ale po głębszym zastanowieniu stwierdziłam, że nie jestem w stanie tego zrobić. Szampon to przecież szampon. Mogę tylko napisać, że dobrze myje włosy i dobrze, a nawet dość mocno, się pieni. Odżywka sprawdza się całkiem fajnie, już przy spłukiwaniu czuć, że włosy są miękkie i delikatne. Po wysuszeniu troszkę to wrażenie blednie i powiedziałabym, że moje włosy są normalne. Takie jak po większości odżywek, ale bez szczególnego szaleństwa.  

Szampon do włosów farbowanych TRESemmé Colour ShinePlex należy do pierwszego w kolekcji TRESemmé SYSTEMU BEZ SIARCZANÓW. Jego formuła została wzbogacona olejkiem kameliowym o nawilżających i przeciwutleniających właściwościach, a delikatne działanie szamponu zapewnia włosom profesjonalną pielęgnację. Nowoczesna formuła zawarta w szamponie TRESemmé Colour ShinePlex łagodnie oczyszcza włosy i delikatnie je odżywia, aby zachować ich żywy kolor i blask aż do 12 tygodni. 

Odżywka do włosów farbowanych TRESemmé Colour ShinePlex uzupełnia pierwszy w kolekcji TRESemmé SYSTEM BEZ SIARCZANÓW. Jej starannie opracowana formuła zawiera olejek kameliowy, który słynie z nawilżających i przeciwutleniających właściwości. Odżywka TRESemmé Colour ShinePlex działa odżywczo na włosy i oferuje im profesjonalną pielęgnację już od pierwszego użycia. Formuła stworzona do pielęgnacji włosów farbowanych odżywia pasma, pomagając przedłużyć trwałość koloru. Dzięki TRESemmé Colour ShinePlex, włosy zachowują żywy kolor i są pełne blasku nawet do 12 tygodni. 

TRESemme Colour ShinePlex Shine Lock Serum

TRESemme Colour ShinePlex Shine Lock Serum

Serum nabłyszczające zasługuje za to na kilka linijek własnej, odrębnej oceny. Bo to jest właśnie ten produkt, który robi robotę. Podejrzewam, że gdybym kupiła w sklepie sam szampon z odżywką to po prostu bym je zużyła i przeszła nad tym do porządku dziennego, ale to właśnie serum zachowujące blask, powoduje, że włosy wyglądają na naprawdę odżywione i zdrowe – właśnie dzięki temu, że pięknie błyszczą się w słońcu, którego ostatnio u nas nie brakuje.  

Serum nakładam na mokre włosy przed ich wysuszeniem. Skupiam się na końcówkach, ale tak naprawdę nie boję się nakładać go od samej nasady włosów, bo nie zauważyłam, żeby było mocno obciążające.  

Ostatnio raczej włosy upinam mocno, tzn. W kok, bo temperatury nie sprzyjają innym fryzurom, ale jak już robię kucyk to nakładam czasem to serum dodatkowo na suche włosy na same końcówki, już na upiętych włosach i w takiej formie również daje świetny efekt.  

Nabłyszczające serum do włosów farbowanych TRESemmé Colour ShinePlex uzupełnia pierwszy SYSTEM BEZ SIARCZANÓW w kolekcji TRESemmé. Jego formuła zawiera olejek kameliowy. Serum zapewnia włosom nawilżającą pielęgnację. Profesjonalna formuła serum TRESemmé Colour ShinePlex pomaga odżywiać farbowane włosy oraz maksymalizuje blask ich koloru. Dzięki jego regularnej aplikacji, żywy kolor i intensywny połysk utrzymują się nawet do 12 tygodni.  

Moja opinia o produktach TRESemme Colour ShinePlex 

Czy produkty z serii Colour ShinePlex pomagają nam zachować kolor po farbowaniu na 12 tygodni? Tego to chyba nigdy się nie dowiem, bo po 3 miesiącach to już mam za duży odrost, żeby tyle czekać z farbowaniem – zwłaszcza teraz jak postanowiłam jednak wrócić do troszeczkę ciemniejszego odcienia.  

Tak jak pisałam wyżej, szampon i odżywka są poprawne. Serum za to naprawdę nabłyszcza włosy, jednocześnie ich nie obciążając i nie przetłuszczając, za co ma u mnie duży plus, bo ja zawsze boję się tego typu produktów na włosach. Dlatego też z całego zestawu polecam Wam je najbardziej do wypróbowania.  

Przy okazji zajrzyjcie na stronę TRESemme i sprawdźcie możliwość przetestowania jednego z ich produktów ZA DARMO. Wystarczy kupić kosmetyk w Rossmannie, zarejestrować paragon i czekać na zwrot pieniędzy. Więcej na informacji na wyprobujtresemme.pl – promocja trwa od 08.07 do 04.08.2019 lub wyczerpania puli zgłoszeń.