Wpis będzie połączeniem dwóch tematów, bardzo sobie bliskich. Po pierwsze nie wspomniałam tutaj jeszcze nic o Targach Beauty Fair i towarzyszącym im wydarzeniu Beauty Fair Influencer, w którym brałam udział. Po drugie aż dwa wykłady odbywające się tam były prowadzone przez współtwórczynię marki Uzdrovisco – Annę Bukowską.  

Targi odbywały się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, więc tym razem obyło się bez podróży do Warszawy i szukania noclegu (chociaż trochę szkoda, bo lubię hotelowe śniadania).  

Beauty Fair Influencers 

Część targową Beauty Fair po prostu przemilczę. Albo nie, napiszę krótko: było trochę stoisk dla fryzjerów i kilka fajnych propozycji do stylizacji paznokci. Kosmetyka, która najbardziej mnie interesuje (i wiele innych osób) została prawie całkiem pominięta. Z makijażu było niezłe stoisko Inglota czy Pierre Rene. Obejście całości zajęło mi 15 minut, bo umówmy się, że Inglot większość swoich sklepów ma na tyle profesjonalnych, że zawsze można tam porozmawiać z kimś chętnie dzielącym się wiedzą i nowinkami i nie trzeba tego robić akurat na targach.  

Beauty Fair Influencers, organizowane przez Agencję BlogMedia, prezentowało się zdecydowanie lepiej. Po pierwsze, wszystkie wykłady prowadzone były przez osoby znające się na swojej działce i mające dar przemawiania. Żadnego zbędnego nudzenia, ‘yyyyy’ i czytania z kartki. Po drugie, nawet tematy, które nie wydają się na pierwszy rzut oka mega interesujące, zyskują wtedy na wartości i z przyjemnością się ich słucha.  

Mogłabym napisać o każdym z poruszanych tematów, ale jednymi z najlepszych były wykłady prowadzone przez markę Uzdrovisco – o greenwashingu, czyli jak nie dać się nabrać na ‘kosmetyki naturalne’ i wykłado-warsztaty o olejowaniu skóry, na których mogliśmy stworzyć własne serum i zabrać je do testowania w domu. Pozdrawiam moją grupę – Kasię (Zołza z kitką), Łukasza (Łukasz Makeup), Olę (Życiowa Sałatka) i niestety nie pamiętam kogo jeszcze – odważyliście się stosować nasz produkt? 

Uzrovisco – naturalne kosmetyki slow care 

Nasze kosmetyki to uczciwa, roślinna, biologicznie aktywna pielęgnacja oparta na selektywnych, starannie dobranych „esencjach” roślinnych. Wyizolowanych. Naturalnych. Certyfikowanych. Często standaryzowanych lub mianowanych na konkretną substancję aktywną (przygotowanych podobnie do tych, do leków ziołowych). Bo uważamy, że warto patrzeć głębiej, by odkrywać to, co naprawdę działa. Stosujemy ich najwyższe dawki, dzięki którym kosmetyk naturalny przemienia się w skuteczny fitoceutyk! 

Uzdrovisco
Uzdrovisco Olejowa esencja

Produktów marki Uzdrovisco nazbierało się w moich zasobach już całe trzy sztuki i wszystkie trzy są absolutnie niesamowite.  

Pierwsze było Balsamiczne serum do skóry suchej, której w zasadzie nie posiadam. Ale nie zawsze trzeba się dokładnie sugerować tym co na opakowaniu. Po prostu zaczęłam je stosować w wporannej pielęgnacji i jestem zachwycona. Nikomu jeszcze nie zaszkodziło nawilżenie skóry, wygładzenie jej czy mniejsze cienie pod oczami. Bo to serum można stosować również pod oczy, więc weszło do użytku po tym jak wykończyłam krem od Tołpy. Teraz mogę używać jednego kosmetyku na całą twarz i przez cały dzień cieszyć się skórą przyjemną w dotyku. 

Odpowiednikiem tego balsamu w pielęgnacji wieczornej została Olejowa esencja. Opisana jest jako odmładzająca skórę, poprawia jej gęstość i ujędrnia.  

Uzdrovisco Olejowa esencja
Uzdrovisco
Uzdrovisco Olejowa esencja

Po esencji olejowej świetnie sprawdza się nałożenie kremu. Tutaj wkracza Wieczorny krem przeciwzmarszczkowy, w końcu ma się już 30stkę na karku. Przyjrzyjcie się jednak dobrze nazwie – nie na zmarszczki, tylko przeciwzmarszczkowy, czyli akurat dla mnie. Tak to sobie zawszę tłumaczę i skupiam się na działaniu odżywczo-regenerującym, ale prawda jest taka, że jak ktoś ma co zmniejszać, to zmarszczki podobno również redukuje.  

Tym sposobem do codziennych rytuałów włączyłam wszystkie trzy produkty i uważam, że to najlepszy sposób na ich pełne wypróbowanie. Wszystkie szczegóły dotyczące kosmetyków, składów, aktywnych składników znajdziecie dobrze rozpisane na stronie marki, więc nie będę tutaj przedłużać. Jeżeli szukacie czegoś naturalnego i robionego z pasją oraz wiedzą to serdecznie polecam wypróbować Uzdrovisco.