Zaparzcie kawę, nałóżcie sobie ciasto i zróbcie sobie chwilę relaksu. W końcu mamy już czwartek, a ja zapraszam was na przerwę przy kawie.  

W ostatniej notce z tej serii zaczęłam od III wojny światowej i pożarów w Australii. Tym razem powinno być o koronawirusie. Co prawda nie mamy jeszcze w Polsce żadnego potwierdzonego przypadku, ale nawet minister zdrowia twierdzi, że w końcu się taki pojawi. Przez chwilę nawet zastanawiałam się czy wpuszczać do domu męża, który wracał z Krakowa, bo usłyszałam w radio, że w Krakowie trójka dzieci trafiła do szpitala z podejrzeniem zarażenia. Przede wszystkim pamiętajciej jednak o najważniejszym – nie odbierajcie paczek z aliexpress! 

Kawa? Tak, ale bez cukru! 

Na początek przyda się dobra kawka. W Dużym Formacie przeczytać możemy wywiad z wicemistrzem Polski Brewers 2019. Już sam tytuł może nas trochę zaskoczyć, bo jak to espresso nie pobudza? Ciekawa opowieść o kawie i jej rodzajach, nawet dla mnie, czyli człowieka pijącego kawę od święta, najlepiej z bitą śmietaną i lodami.  

Ze słodkim nie można jednak przesadzać. Podobno. Przy której kostce czekolady albo przy którym eklerku zaczyna się tak naprawdę przesada? Od kwietnia producenci słodkich napojów będą musieli zapłacić tzw. podatek od cukru. O szczegółach można przeczytać w podlinkowanym artykule. Napoje raczej podrożeją, ilość cukru nie spadnie, a miłośnicy Coca-coli przerzucą się na Colę marki własnej supermarketu. Albo niech się zaskoczę i wszyscy od tego schudniemy.  

Internetowe wyzwanie 

 Nie samymi chorobami człowiek żyje i czasem potrzebna jest doza rozrywki. Ostatnio sporo uśmiechu wywołuje #dollypartonchallenge, polegający na zestawieniu zdjęć jednej osoby z różnych portali społecznościowych. Przy czym zdjęcia nie muszą wcale faktycznie pochodzić z danych portali, a raczej pokazywać nasze różne odsłony – biznesową czy zalotną. W grę wkręciły się nawet marki, pod linkiem możecie zobaczyć jak wypadło KFC czy znany Zakład Pogrzebowy A.S. Bytom.  

Papier, kamień, nożyce…słońce, wiatr 

To miałam okazję odczuć już na własnej skórze. McDonald’s oferuje nam napoje z papierowymi słomkami i McFlurry w papierowych kubeczkach. Podobno to nie koniec wprowadzanych proekologicznych zmian. Może następne powinny być łyżeczko-mieszadełka w lodach? Wiem, że teoretycznie ciężko będzie papierowe mieszadła wetknąć do maszyny i zamieszać nimi McFlurry, ale w praktyce moje lody i tak nie były zamieszane, więc co za różnica.  

Można by powiedzieć, że niektóre marki prowadzą swego rodzaju wyścig jeżeli chodzi o wprowadzanie ekologicznych rozwiązań i to jest bardzo dobre. Taka konkurencja mi się podoba. PepsiCo jeszcze w tym roku zasili wszystkie swoje zakłady na terenie Stanów energią pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych, a dokładniej słońca i wiatru. Inni producenci też mogliby pójść w ich ślady.  

Inicjatywa, której nam potrzeba 

Akcja, która powinna zostać rozreklamowana na szeroką skalę, czyli Wyłącz TVP, włącz myślenie. Propagandowa telewizja publiczna każdego dnia miesza w głowach milionów Polaków, bo niestety tyle osób ciągle ją ogląda. Niektórzy pewnie ze wszystkim się zgadzają, ale inni oglądają, bo nie mają innych kanałów, a czasem z przyzwyczajenia. Może nowa akcja Tomasza Sekielskiego odmieni trochę ich życie i uratuje kilka zagubionych owieczek.  

Osobiście jest mi smutno i wstyd za każdym razem, kiedy robię przelew za abonament TV. Płacę, bo wiem, że szukając pieniędzy zwrócą się kiedyś do tych co nie płacili. Nie chcielibyście za to wiedzieć jakie dopiski dorzucam do tytułów przelewów… Wiem, że pewnie nikt ich nie przeczyta, ale mi zawsze poprawia to trochę humor.