Zostaw, to na kwarantannę! tej listy nie dotyczy. Lista seriali, które można oglądać od zaraz, na kwarantannie i bez, w ramach relaksu albo home office. Byle tylko przestrzegać zasady #zostajewdomu

Z góry przepraszam za tytuł, proszę nie krzyczeć, że zmyłka. Tutaj macie sześć seriali, które obejrzałam niedawno i nadają się do polecania. Kolejne propozycje znajdziecie w trochę starszych wpisach: 6 seriali do nadrobienia w wakacje i 5 seriali na jesienne wieczory. Mamy więc 6 + 6 + 5 = 17 – tak, żeby była jasność. Wszystkie nadal są moim topem.  

Wszystkie seriale w tym i poprzednich wpisach sprawiają, że czas przelatuje między palcami. Ale jeżeli kwarantanna (przymusowa czy nie) wcale nie wydaje się komuś nudna, to może obejrzeć sobie film Potato, potahto. Flaki z olejem mają przy nim na noc. Od razu poczujecie się jak na najdłuższej kwarantannie świata.  

Możecie podawać swoje propozycje, zdecydowanie wolałabym trafiać na same serialowe perełki.

Workin’ moms 

17 seriali na czas kwarantanny

Do tego serialu trzeba mieć szerokie poczucie humoru i dystans do macierzyństwa. Żodna maDka nie da rady tego obejrzeć, żodna!  

Codzienne życie kilku matek znających się z klubu dla dzieci, które po macierzyńskim wracają do pracy. Rodzicielstwo bez lukru, humor sytuacyjny, miłosne zawirowania, problemy w pracy… trochę prawdziwego życia na czas, kiedy wielu z nas utknęło w czterech ścianach.  

Lovesick  

17 seriali na czas kwarantanny

Nie ma szans, żebyście oderwali się od tego serialu. Chociażby dla przepięknego brytyjskiego akcentu (polecam oglądać bez lektora).  

Historia Dylana, który dowiaduje się, że od kilku lat choruje na chorobę weneryczną i teraz musi (no wypada…) powiadomić o tym fakcie swoje byłe partnerki, aby też mogły się przebadać. Każdy odcinek poświęcony jest trochę innej historii, ale wszystkie spaja angielskie poczucie humoru i poszukiwanie miłości.  

Toy Boy  

17 seriali na czas kwarantanny

Stripitizer, niesłusznie oskarżony o zamordowanie męża swojej kochanki, wychodzi na zwolnienie warunkowe po siedmiu latach odsiadki. Jego głównym celem jest nie wpakować się w kłopoty i udowodnić, że jest niewinny.  

Thriller erotyczny produkcji hiszpańskiej – dla jeszcze większej przyjemności oglądania polecam napisy i wsłuchiwanie się w język hiszpański.  

To nie jest ok 

17 seriali na czas kwarantanny

Nie przepadam za takimi serialami, ale mimo wszystko ten obejrzałam z dużym zaciekawieniem. Serial niby dla nastolatków, ale polecany przez wszystkich.  

Siedemnastoletnia Sydney chciałaby wieść życie normalnej nastolatki, ale nie do końca jej się to udaje. Dla utrudnienia odkrywa, że posiada też supermoce, nad którymi nie panuje. Całość podana w w satyryczny sposób i chyba to ostatecznie mnie do niego przekonało.  

The Circle 

Nie tyle serial, co reality show. A nawet eksperyment społeczny. Można powiedzieć, że to jest tak głupie, że aż wciąga. Oglądałam wersję USA, jest też edycja brazylijska. 

Grupa ludzi mieszka w jednym budynku, ale nigdy nie widzą się na żywo. Tworzą swoje profile, gdzie mogą, ale nie muszą, być sobą i rozmawiają ze sobą na ogólnym czacie lub priv. Potem oceniają się, spiskują, flirtują, zawiązują sojusze, a na końcu jedna z osób wygrywa 100 tysięcy dolarów.  

Mesjasz 

17 seriali na czas kwarantanny

Jakby to wyglądało, gdyby Mesjasz pojawił się na świecie w naszych czasach? Nauczanie na instagramowym stories, służby specjalne postawione w stan gotowości, chodzenie po wodzie w centrum Waszyngtonu?  

Mamy okazję przekonać się jak mogłoby być. Czy Mesjasz pociągnąłby za sobą tłumy czy raczej zamknęli by go w wariatkowie? Sądząc po tym jak wielu wyznawców mają różnej maści szarlatani z Ziębą na czele to może Jezus nie miałby wcale tak pod górkę?