Smartwatch, czyli zegarek mądrzejszy od Ciebie. Zawsze zadawałam sobie jedno pytanie – po co mi smartwatch i czy będę z niego korzystać? 

Większość opasek i inteligentnych zegarków tworzona była w sportowym stylu i często posiada przedrostek FIT. Nie wiem na ile mnie znacie, ale powinniście wiedzieć, że do przedrostka FIT w moim życiu jest bardzo daleko. Na co mi mierzenie kroków, kiedy doskonale wiem, że robię ich tyle ile jest z łóżka do kuchni i z powrotem? Po co pięćdziesiąt dyscyplin sportowych, których uprawianie może mi zmierzyć mój nowy przyjaciel, skoro nie ma wśród nich leżenia i czytania? 

Ale jednak mnie też dopadło i mając zamiar kupić nowy zegarek, pomyślałam, że dlaczego by nie miał być trochę mądrzejszy? 

Wybrałam smartwatch Huawei Watch GT 2 

Powiem szczerze, nie chciałam wydać na niego fortuny. Ale nie chciałam też, żeby był najgorszy. I musiał pasować mi stylem. I dlatego padło na Huawei. Drugi w kolejce był Samsung, ale już wyraźnie droższy. Co prawda sprzedawca proponował dobierać zegarek pod używany smartfon, a aktualnie mam Samsunga, ale przytomnie zauważyłam, że przecież sama nie wiem jaki telefon będę miała za pół roku.  

HUAWEI WATCH GT 2 zachwyca harmonijnym, minimalistycznym wzornictwem. Idealnie zakrzywiona szklana tafla tarczy podkreśla elegancki, bezramkowy design smartwacha. Równie stylowo prezentuje się precyzyjnie wykończony pasek oraz obudowa ekranu. 

Przełom w profesjonalnym monitorowaniu treningu. HUAWEI WATCH GT 2 analizuje Twoją aktywność z niezwykłą precyzją dzięki udoskonalonemu modułowi GPS, a Technologia TruSeen™ 3.5 rejestruje tętno w czasie rzeczywistym. To Twój mobilny trener, który może Ci towarzyszyć w każdej sportowej aktywności. 

HUAWEI WATCH GT 2
HUAWEI WATCH GT 2

HUAWEI WATCH GT 2 został zaprojektowany tak, by dyskretnie wkomponować się w styl Twojego życia i je ułatwiać przez całą dobę. W ten sposób masz pod ręką całą gamę przydatnych funkcjonalności, jak odbieranie i wykonywanie połączeń przez Bluetooth, słuchanie muzyki zapisanej w pamięci zegarka, podgląd powiadomień, monitorowanie snu i znacznie więcej. 

Z jakich funkcji smartwatcha korzystam? 

Powiadomienia. Znana jestem z nieodbierania telefonu, bo zakopał się w torebce, leży w kuchni, jest wyciszony. Z tym zegarkiem nie przegapię żadnego połączenia i mogę je też odrzucić. Poza tym ustawiłam sobie powiadomienia z Messengera i smsy.  

Monitoring snu i budzik. Tak jak się spodziewałam, śpię dużo, ale za mało w głębokiej fazie snu. Teraz mam tego potwierdzenie. Rano z czystym sumieniem mówię, że się nie wyspałam, bo tylko godzina była snu głębokiego i budziłam się w nocy 6 razy. Ale za to budzik mam ustawiony tak, żeby wybudzał mnie w odpowiednim momencie snu.  

HUAWEI WATCH GT 2
HUAWEI WATCH GT 2

Licznik kroków. Korzystam z ciekawości. Dobrze też motywuje do dłuższego spaceru niż zwykle, bo fajnie widzieć tam większe liczby.  

Pomiar tętna i poziomu stresu. Całkiem ciekawe wyniki wychodzą jak wejdę na 4 piętro. Ogólnie zawsze miałam problem ze zbyt wysokim tętnem i ciśnieniem, więc fajnie mieć na to szerszy podgląd niż tylko podczas mierzenia ciśnieniomierzem. A jak za bardzo się denerwuję to proponuje mi wykonanie ćwiczeń oddechowych.  

A tak w ogóle to korzystam z niego sprawdzając, która jest godzina. Dla mnie tyle wystarczy.  

HUAWEI WATCH GT 2