Twój ból jest lepszy niż mój?
Kazik nagrał świetny utwór, komentujący bieżące wydarzenia społeczno-polityczne, czyli taki jakie wychodzą mu najlepiej. Tym razem inspiracją dla niego był pokaz wyższości w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego. Piosenka zyskała darmową promocję, po tym jak została nr 1 na liście radiowej Trójki i w ramach cenzury została z niej wyrzucona. Usunięto również całe piątkowe zestawienie w oświadczeniu podając, że „dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki”. I tak Kazik znów stał się ikoną.
W ostatnich dniach celebryci dawali krótkie popisy swojej twórczości w ramach akcji #hot16challenge i wszystko szło całkiem nieźle (zbiórka przekroczyła 2 miliony złotych) aż do momentu, kiedy nominacja dotarła do prezydenta. I kiedy on ją przyjął. Tutaj zaczęły się problemy. Przypomnę, że Duda nie potrafi rapować, a ponadto jest prezydentem, który zamiast na służbę zdrowia przekazał pieniądze na telewizję. Tekst próbowało zinterpretować już wiele osób, ale nikt nie podołał temu zadaniu.
Czytaj również: Hot16challenge2, tabletki na wszystko i książka, która uratuje polskie seriale?
Do celebrytów, którzy się nie popisali dołączyła polska wersja #CucChallenge. Została zrównana z ziemią, bo zamiast ograniczyć się do zmontowania śmiesznego filmiku, gdzie jedna osoba markuje cios, a druga udaje, że go otrzymała (świetna wersja hollywodzkich gwiazd #BossBitchFightChallenge) postanowiono połączyć to z przemocą domową. Filmik, gdzie ludzie, w tym kobieta w ciąży, reagują śmiechem i tańcem na ciosy podpisano hasłem ‘stop przemocy domowej’. To nie mogło wyjść dobrze.
To się nigdy nie uda
Mamy też projekty, które nie miały się udać, a wyszło całkiem przeciwnie. Na przykład Netflix, którego historię będzie można przeczytać od 20 maja w książce “Netflix. To się nigdy nie uda”. Historię serwisu opowiada jego założyciel i pierwszy CEO.
Wszyscy wiemy jak kończy się ta opowieść, więc spoilerów nie będzie. Wszyscy wiemy też, jak potoczyła się historia Harrego Pottera, ale z przyjemnością obejrzymy ją jeszcze raz, bo od wczoraj wszystkie części dostępne są na Netflixie. Z nowości mamy też program “Historia w pytaniach i odpowiedziach”, czyli świetny pomysł na naukę historii w domu. Można włączyć dzieciom i odhaczyć sobie jeden punkt z nauki zdalnej. Ale to dopiero od 22 maja.
Do tego czasu będziemy mogli już obejrzeć wszystko w najwyższej jakości, bo zarówno Netflix jak i YouTube kończą z ograniczeniami streamingu, które wymusiła na nich epidemia koronawirusa i zwiększony ruch w internecie.
To przy okazji jeszcze jedna rzecz z Youtube, obowiązkowo do obejrzenia, ale nie dla dzieci. Najnowszy film braci Sekielskich “Zabawa w chowanego” można tam zobaczyć za darmo od wczoraj. I naprawdę warto, bo opowiada o jednym z największych problemów naszego kraju, czyli zepsuciu kościoła katolickiego. Instytucji, która żeby spełniać swoje zadania powinna być czysta jak łza. Ale to już temat na osobną opowieść.
W Biedronce zrobisz zakupy w niedzielę niehandlową
Kiedyś popularne było pytanie „czy ta niedziela jest handlowa?”, bo łatwo można było się pogubić. Teraz mamy handlowych niedziel tylko siedem w całym roku, więc dla ułatwienia zawsze przyjmuję, że każda jest niehandlowa.
Biedronka pomaga nam pozbyć się tego dylematu. Od teraz poprzez aplikację Glovo można zrobić zakupy z dostawą również w niehandlową niedzielę. Na razie to tylko 16 miast, ale mam nadzieję, że będzie ich więcej. Bo Glovo to w ogóle świetne rozwiązanie, przywiozą jedzenie, zakupy, leki z apteki i wszystko co będzie w ich zasięgu.
Nowy sposób robienia zakupów wprowadza też Lidl, a nowy sposób dostawy Ikea. W Lidlu można będzie zarezerwować produkty z odbiorem osobistym. Czyli skończą się walki o torebki czy karpie – od teraz walczyć będziemy na szybkość internetu i odświeżania strony w przeglądarce. Ikea postawiła za to na odbiór towaru w paczkomatach swojej sieci umieszczonych pod sklepami, tak żeby nie było konieczności wchodzenia do środka po jedną poduszkę i dzbanek do wody.
Rossmann postawił za to na sprawdzony patent, czyli promocję -55% na kolorówkę i różnego rodzaju promocje 2+2 i 2+1. Akcja trwa od 16 do 31 maja i oczywiście można z niej skorzystać online.
#zostańwdomugrajzadarmo
Bo przecież co innego masz do roboty? Wszystko już posprzątane, robota oddana przed czasem, na zoomie zastępuje Cię kot, dzieci nauczone wszystkiego, nawet z podstawy programowej do kolejnej klasy, obiady ugotowane i pomrożone porcjami. Można pograć w grę.
Do wyboru masz na przykład 24 darmowe gry na PC, Xboxa albo Playstation. Do tego można kraść samochody i zabijać bez ograniczeń, czyli za darmo zagrać w Grand Theft Auto V w wersji na PC.
Jest też amatorski wyścig Tour de Pologne, ale tam trzeba kręcić nogami naprawdę, tyle, że w domu. Można pościgać się z Robertem Kubicą czy Anitą Włodarczyk. II etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów ruszył wczoraj, III i IV w kolejne soboty. Można też oczywiście tylko oglądać jak inni się pocą. Swoją drogą zawsze mnie zastanawiało, że wszystkie wyścigi “narodowe” mają nazwy we własnym języku: Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta Espana. Ale my w Polsce nie, Tour de Pologne. Wszak Polacy nie gęsi… a nie, to tutaj nie pasuje.
A w cokolwiek byście nie grali jeszcze większe zacieśnianie więzi na odległość proponuje Spotify i nowa usługa Listening Together, która pokazuje na mapie, kto słucha tej samej piosenki w tym samym czasie. Od razu robi się raźniej.
Znowu będzie pięknie
Na koniec przypomnienie wpisu o tym, że od jutra możemy swobodnie i legalnie umawiać się na wizyty w salonach kosmetycznych i fryzjerskich oraz korzystać z restauracji i kawiarni.
Czytaj również: Co się wydarzy po otwarciu restauracji i salonów kosmetycznych?
Nie wszystkie lokale mają pomysł na to jak rozdzielić ludzi i zachować odpowiedni social distancing. Ciekawy przykład daje restauracja w Amsterdamie, która już wykazała się kreatywnością, chociaż ponowne otwarcie gastronomii w Niderlandach planowane jest dopiero od 1 czerwca.
Linkuję wam również porady jak bezpiecznie przeżyć manicure, żeby upiększając się nie zarazić ani siebie ani nikogo innego.
……
Dziękuję, że zajrzeliście. Na kolejną wspólną Przerwę na kawę zapraszam za tydzień w niedzielę.
Zdjęcie główne: unsplash.com
Kiedyś, dawno temu uwielbiałam Trójkę. Lecz już jej nie słucham. Nie ma kogo. Piosenka Kazika trafia w punkt i wyraża to, o czym myślała zapewne większość Polaków oglądając w wiadomościach odwiedziny na cmentarzu wiadomo kogo. Dodam, że wtedy za wejście na miejsce pamięci groził mandat 500zł. Także tego…
Lidl z odbiorem w paczkomacie? Jestem na tak…bo jak tam jestem to zawsze coś mnie skusi;)
pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂
Nie mieszkam w PL i nie miałam pojęcia, że jednak można zrobić zakupy w niedzielę niehandlową. Dobrze wiedzieć, bo często ląduję w PL właśnie w niedzielę
Piosenka trafiła w punkt. Ludzie mają dość propagandy i wchodzenia z butami w ich życie. Powoli zaczynamy dostrzegać ułomnością rządu. Bardzo cieszy mnie że ktoś głośno o tym mówi.
Ja to nawet przed kwarantanną chodziłam do sklepów od wielkiego święta, więc zakupy online to moja codzienność :))
Kazik jak Kazik, ale Sami Wiecie Kto rapujący i dający wcześniej tv 2 mld – zamiast dać je na szpitale ….
żenada
Wiosna to ja kotami jestem zajęta, czyli wolontariat w sterylkach i kompletnie nie wiem, co się dzieje w Polsce i na świecie :-))) Chyba chwilowo jestem na innej planecie 🙂
U mnie w rodzinie chcieli sobie zrobić właśnie w Biedronce zakupy w niedziele niehandlową, ale zrezygnowali, bo ceny były mocno zawyżone. Oczywiście to sprawa indywidualna jeden zapłaci więcej drugi nie.
Trójka poruszyła wielu, Kaczyński to mały człowiek owładnięty szaleństwem. Szkoda, że tak mało osób to widzi.
Przeczytałam Twój artykuł i się zbulwersowałam. Wszyscy widzą co się wyrabia, wszyscy są przeciwni takiemu stanowi rzeczy, a PIS i tak od kilku lat wygrywa wszystkie wybory. I zanosi się, że znowu wygra 🙁