Co kupujemy w Biedrze, gdzie oddać stare meble z Ikea, kolejny żenujący program tv i najlepsze ogródki restauracyjne w Polsce. Chociaż to ostatnie to lipa, najlepszy ogródek to ten, w którym się akurat siedzi i pije kawę – proste. Najlepiej czytając Przerwę na kawę – zapraszam!

Maseczki zakazane

Pogoda pozwoliła nam na świętowanie otwarcia ogródków restauracyjnych dokładnie przez jeden dzień. U mnie dzisiaj leje tak, że żaden parasol nie pomoże, kawę trzeba wypić w domu. Od wczoraj też nie nosimy maseczek na otwartych przestrzeniach, chociaż jak ktoś lubi i bardzo się przyzwyczaił to można. Mimo, że usłyszałam już jak ojciec tłumaczył synowi, żeby zdjął maseczkę, “bo od dzisiaj to zakazane”. Ale poza tym to był naprawdę ładny dzień: 

Linkuję do artykułu z 7 najlepszymi ogródkami restauracyjnymi. Niestety większość jest w Warszawie, czyli jak dla mnie ciut za daleko, ale jestem przekonana, że podobne można znaleźć też w mniejszych miastach. Albo przy okazji urlopu odwiedzić jeden z tych, zwłaszcza, że 75% Polaków zamierza spędzić wakacje w Polsce. Ja wybrałam Bałtyk, mój mąż również, pies wybrał wakacje z babcią. Wychodzi więc na to, że Ty jedziesz za granicę. Gdzie w tym roku? 

Poproszę 2 kilo używanego kurczaka

Uwielbiam czytać sobie wyniki różnych badań i sondaży. Poza informacją o tym gdzie Polacy planują spędzić urlop można też dowiedzieć się, że najczęściej kupowanym produktem w sklepie internetowym Biedronki jest kurczak. I wcale mnie to nie dziwi, bo mam wrażenie, że coraz częściej nawet na grilla kładziemy kurczaka zamiast kiełbasy. Ogólnie to zmiana na plus, bo drób podobno zdrowszy niż wieprzowina, ale mój mały rozumek nadal nie pojmuje jak można robić grilla bez kiełbasy. A jakby kogoś to interesowało to na dalszych miejscach były banany, jajka, pomidory malinowe i filet z łososia. Całkiem słuszna lista zakupów.  

Czytaj również: Czy Twój obiad może uratować świat?

I przynajmniej wszystko na niej jest świeże i nowe, a w niedalekiej przyszłości to może już nie być standard zakupowy. Już teraz dzięki olx czy Vintex wiele rzeczy żyje swoim drugim albo trzecim życiem. A kolejne zmiany już za rogiem. W pięciu sklepach Auchan w Polsce testowane są działy second-hand “Nowe życie by Auchan”, gdzie można kupić używane ciuchy, ale wcale nie marek własnych Auchan, a raczej Guess, Zara, Calvin Klein czy Adidas. Po piętach depcze im IKEA, która program Buy Back testuje na razie tylko w Wielkiej Brytanii. W skrócie sklep chętnie odkupi od nas używane meble i sprzeda je ponownie lub zrecyklinguje.  

Ten sukces nas wykończy

Netflix nakręci pozostałe dwie części trylogii 365 dni. Sukces filmu na świecie był naprawdę spory, nieważne czy widzowie lubią filmy niskich lotów czy oglądali go dla beki albo żeby zgorszyć rodziców. Najważniejsze, że wyświetlenia się zgadzają, więc za rok będziemy mogli podziwiać na małym ekranie dalsze losy Massima i Laury. Jakbym miała porównać z czymś tę informację to może z zapowiedzią nowego programu TTV, gdzie celebryci będą przez kilka dni opiekować się niepełnosprawną osobą. To jest tak żenujące, że ciężko się do tego odnieść. Wolałabym osobiście kolejny program o seksie na wyspie, bo jeżeli chodzi o opiekę celebrytów to nie dałabym im nawet psa (chociaż program, w którym Sławomir sprząta psie kupy na pewno byłby zabawny). Zresztą w podlinkowanym artykule dobitnie wypowiedziała się na ten temat Karolina Korwin-Piotrowska i tutaj muszę się z nią zgodzić w 100%.  

Chciałabym jednak zakończyć przyjemniejszym akcentem, a więc… odliczanie. Zostało 11 dni do premiery nowego odcinka Przyjaciół. To może być największe rozczarowanie tej dekady, ale i tak warto.  

Zdjęcie główne: netlix.com