Handel w niedzielę, reklama w kosmosie i przewodnik po nagich dziełach sztuki od Pornhuba, a na deser – jak skutecznie ukryć Oreo przed kobietami w ciąży. Zapraszam na Przerwę na kawę!

Dzisiaj niedziela, więc zapraszam na kolejną Przerwę na kawę (dla mnie bezkofeinowa raz!). Niedziela to u mnie jeden z mniej lubianych dni tygodnia, zaraz po poniedziałku, a właściwie to te dwa dni ściśle się ze sobą łączą. Za to naukowcy odkryli ostatnio, że religijni ludzie uważają się w niedzielę za bardziej przyzwoitych, czyli… oglądają mniej porno. Więc jeżeli udało wam się na chwilę oderwać od Pornhuba, bo na przykład wcześniej oglądaliście zawzięcie ich przewodnik o dziełach sztuki z elementami nagości, mający na celu zachęcenie nas do odwiedzania galerii i wystaw, to zaparzcie sobie kawkę i zapraszam dalej.  

Daj się bodnąć, a przejdziesz każde drzwi  

Wersja dla proszczepionkowców: coraz więcej państw i organizacji rozważa wprowadzenie restrykcji dla niezaszczepionych. We Francji od 1 sierpnia potwierdzenie szczepienia na Covid19 będzie trzeba przedstawić w kawiarniach, restauracjach, centrach handlowych, pociągach na długich trasach oraz w placówkach medycznych. Czy ludzie wyszli na ulice? Nie, ludzie tłumnie zapisali się na szczepienia. Ale to Francuzi, oni z zasady szybko się poddają. U nas ludzie są waleczni, także czekam na podobne decyzje rządu z gotową miską popcornu, który zresztą kupiłam sobie za dwie stówy wygrane w szczepionkowej loterii – ma się to szczęście.  

Wersja dla antyszczepionkowców: zaszczepicie się wszyscy przymusowo i jak umrzecie to jako duchy będziecie mogli przekraczać każde drzwi.  

Czytaj również: Nie miejcie złudzeń, nowe przepisy zabiją jeszcze więcej ludzi

A propos otwierania i zamykania drzwi to mam jeszcze całą masę tematów! Swoje podwoje w niedzielę otwiera przed nami Biedronka. Testy współpracy z Pocztą Polską trwają na razie w kilku miejscach, ale pewnie będą rozszerzane. Zwłaszcza, że ponad połowa Polaków chciałaby przywrócenia handlu w niedzielę i liczba ta wzrosła od zeszłego roku, a jakby ktoś pytał to ja też jestem w tej większej połowie.  Otwarte są też drzwi nowego KFC w Wadowicach, gdzie na powitalnej imprezie rozdawano kremówki. Wiadomo, kubełek kurczaka, a na deser papieska kremówka i marketing gra i buczy.  

A kto powinien zamknąć drzwi? 

Przede wszystkim drzwi od lodówki powinny zamknąć kobiety w ciąży, przynajmniej według szpitala w Oleśnicy. W internecie rozgorzała prawdziwa gównoburza, wszyscy wypowiedzieli się o tym jakie to było okrutne i promowało #fatshaming. Prawda jest jednak taka, że powiedzenie, żeby w ciąży jeść dla dwojga, a nie za dwoje to jeszcze nie koniec świata, chociaż jestem w stanie zrozumieć, że 9 miesięcy bezkarnego obżerania się to może być spełnienie marzeń. 

Protip: można by kamuflować ciastka przed kobietami w ciąży jak Oreo przed dziećmi, udając, że to warzywny ryż albo kolejna niewykorzystana książka kucharska. A poza tym w TVN ostatnio tłumaczyli, że “damy kanapek nie jedzą”. Ale o tym to już chyba każdy słyszał, a jak nie to wszystko jest jak zawsze podlinkowane.

Czytaj również: Cnoty niewieście to ja mam w jednym palcu – tym środkowym

Pewne drzwi powinni też zamknąć twórcy Seksu w wielkim mieście, którzy planują uraczenie nas kolejnym sezonem. Wszyscy pamiętamy jak bardzo baliśmy się zniszczenia w ten sposób Przyjaciół, którzy na szczęście uratowali się wspomnieniowym spotkaniem. W przypadku Seksu… ma to jednak być pełnoprawny sezon serialu. Czy damy radę, my i aktorzy, sprostać temu pomysłowi? 

W razie czego pozostaje nam jeszcze ewakuacja w kosmos. Ostatnio poleciał tam Richard Branson, teraz wybiera się Jeff Bezos, a niedługo będziemy mogli polecieć wszyscy. Przynajmniej na chwilę i jeżeli zarabiacie przynajmniej kilka milionów dolarów rocznie. A od 2022 Elon Musk ma zamiar wyświetlać reklamy w kosmosie. Wszyscy zastanawiają się po co, skoro nie będą widoczne z Ziemi, ale przy takim natężeniu kosmicznej turystyki chyba nie będzie sensu dłużej o to pytać.  

A za tydzień zapraszam na kolejną Przerwę na kawę, jak zwykle bez reklam. Jak klikniesz w dzwoneczek w rogu strony to zawołam Cię jak tylko ją zaparzę!

Zdjęcie główne: unsplash.com