Bo na kawę to już trochę za późno. A dzisiaj o świetnej akcji wspierającej uchodźców, gadżetach dla księżniczki oraz koniecznych wyjściach z domu: do restauracji i do Biedronki. Zapraszam! 

W ostatniej Przerwie na kawę pisałam, że sierpień właśnie się rozpoczął, a w tej mogę napisać, że właśnie się kończy. O małej przerwie od Przerwy uprzedzałam na FB i IG, polecam czasem tam zajrzeć, a nóż widelec trafi się coś ciekawego.  

W związku z kończącymi się wakacjami duża część społeczeństwa dostaje dodatkowe 300 zł na kolorową szkolną wyprawkę – ja niestety nie, ale i tak postanowiłam sobie trochę pomarzyć i skompletować swoje ukochane różowe gadżety – idealne dla małej księżniczki, którą przecież jestem. Jeżeli też czujesz się księżniczką i chcesz coś ode mnie zgapić (jak to w szkole) to zapraszam do wpisu.  

Czytaj również: Wyprawka szkolna dla dziewczynki, czyli co bym sobie kupiła dzisiaj

Wszyscy rodzice nadal zastanawiają się jak długo dzieciom uda się normalnie chodzić do szkoły i kiedy wrócą do nauki zdalnej. Obawy podsycają zapowiedzi czwartej fali, kolejnych obostrzeń, we Włoszech bez szczepienia nie wejdzie się pociągu, w Niemczech do restauracji, kina, fryzjera czy innych publicznych zamkniętych przestrzeni. W Polsce również ma się pojawić podobne rozwiązanie, które posiada jeden niezaprzeczalny plus, dzięki niemu nie trzeba zamykać całych branż, a straty kawiarni czy kin będą nieporównywalnie mniejsze. No i nadal będziemy mogli skorzystać z różnego rodzaju wydarzeń, w tym z mojego ulubionego Restaurant Week, na który ruszyły już zapisy. W jesiennej edycji zjeść można w 350 restauracjach wspierając jednocześnie kampanię #FoodMustGoOn!, czyli krótko mówiąc odbudowę kultury restauracyjnej.  

A propos wspierania, nie chcę się tutaj rozpisywać o ludziach koczujących na polskiej granicy w Usnarzu Górnym, bo myślę, że każdy z nas jest wystarczająco świadomy problemu. I żeby była jasność, problemem nie są ci ludzie, tylko nasze zachowanie. Jeżeli chcesz wesprzeć fundację, która za wszelką cenę próbuje im pomóc, czyli Fundację Ocalenie, to Janina Bąk stworzyła świetną akcję – za cegiełkę wpłaconą na konto fundacji daje dostęp do swoich webinarów – opis akcji i webinarów dostępny jest u Janiny – ja zacytuję tylko tematykę jednego z nich:  

Podczas tego spotkania rozmawialiśmy o tym, jak dbamy o jakość badań naukowych, czyli skąd wiemy, że naukowcy mają rację? Przyjrzeliśmy się również najczęstszym medycznym mitom, między innymi: czy panierowanie się śniegiem to sposób na odporność? Czy nasz Mruczek może zachorować na koronawirusa? A w końcu: czy kobiety w ciąży powinny skakać przez kałuże? 

Czytaj również: Influencers Live Wrocław, czyli weekend we Wrocławiu

Mi brakuje tam już tylko odpowiedzi na pytanie jakim cudem naukowiec badający kwestię uczciwości został właśnie oskarżony o sfałszowanie eksperymentu. No chyba, że to była część tego eksperymentu, a badanie miało na celu dowieść, że na tym świecie nie ma żadnej uczciwości.  Przy okazji mądrości też jakby mniej, czego świetnym przykładem jest pszczyński radny pis, któremu przeszkadzają kolorowe parasolki rozwieszone nad jedną z uliczek. Te same, które tak podobają się mieszkańcom i turystom, no ale wiadomo, że niektórzy wolą jak świat jest czarno-biały i wieje szarością. Dobrze, że chociaż fotkę zdążyłam im jeszcze cyknąć.

A na koniec przypomnienie, mamy dzisiaj niedzielę handlową, a w Biedronce rusza nowa akcja maskotkowa ze Swojakami (nie mylić z Wojakami, to nie będzie piwo) i jak zrobisz zakupy za 49 zł to dostaniesz maskotkę gratis. Tobi już nie może się doczekać aż wrócę z zakupów.  

Zdjęcie główne: unsplash.com