Krótki wpis z przymrużeniem oka. O ograniczeniach, które siedzą w naszej głowie, a których ja i tak publicznie jeszcze długo nie przeskoczę. O tym, kto może nosić krótkie spodenki latem, a komu chodzenie w szortach jest zabronione.

Zakaz noszenia szortów obejmuje…

Nastolatki  

Absolutnie nie. Im ładniejsza dziewczyna tym gorzej. Zakaz ubierania szortów nie wynika wcale z mojej zazdrości, która nie pozwala mi spać po nocach. Młode dziewczyny prowokują w ten sposób mężczyzn. Zapytacie jakich, kurde, mężczyzn? Wygląda na to, że tych zbereźnych, zboczonych, erotomanów-gawędziarzy i tych bardzo niebezpiecznych i chorych, pedofilów.  

Jeżeli nie chcesz, żeby jakiś chory człowiek wyzwał na ulicy Ciebie, Twoją córkę czy koleżanką od ‘tirówek’ i ‘ladacznic’ to nie ubieraj szortów.  

Kobiety z grubymi nogami  

To jest chyba logiczne. W imię lepszej sprawy, w której absolutnie nikt nie wie o co chodzi, niech się ugotują. Może wypocą nadmiar tłuszczu i od następnego sezonu już będą mogły nosić szorty.  

Plus jest taki, że mając grube nogi nie powinny za bardzo prowokować chorych mężczyzn.  

Mężczyźni  

Nie, bo nie. To nie wypada. W Wielkiej Brytanii mali książęta George i Louis muszą nosić krótkie spodenki do 8 roku życia. Dopiero potem mogą oficjalnie założyć długie spodnie, co pokazuje, że są już doroślejsi.  

Nie ma jednak żadnych przeszkód, żeby zakładali długą sukienkę do chrztu.  

Idąc jednak dalej drogą dedukcji – każdy facet w krótkich spodenkach to dziecko, dlatego nie wolno zakładać ich do miejsca pracy, bo dzieci nie mogą pracować.  

Idąc jeszcze o krok dalej, mężczyźni to w sumie dzieci, więc…  

Kobiety z cellulitem  

Można powtórzyć to co przy kobietach z grubymi nogami, ale jest jeszcze gorzej. I mniej estetycznie, ponieważ jak wiadomo cellulit jest brzydki.  

Ksiądz 

Nie wypada, bo jest mężczyzną. Nie wypada, bo jak ma zgrabne nogi to podpada pod paragraf z prowokowaniem, tak samo jak nastolatki.  

Jest jakiś fetysz łydkowo-udowy, o którym nie wiem? 

Pod sutanną to już w ogóle nie wypada, to raczej już jakieś świętokradztwo. Chociaż teoretycznie nikt nie powinien mieć tam wglądu i nawet jakby był całkiem goły to skąd ktokolwiek miałby o tym wiedzieć?  

TY? 

Ty właśnie możesz! Nawet jeżeli zaliczasz się do jednej z powyższych grup – masz moje pozwolenie. Jeżeli zaliczasz się do wszystkich powyższych grup – czyli jesteś grubą nastolatką z cellulitem w sutannie na męskim stanowisku – masz moje pozwolenie.  

Zakładaj co chcesz, baw się modą, nie przejmuj się innymi. Ubieraj się stosownie do pogody, swojego humoru i własnego widzimisię.  

Proszę, zachowaj tylko odrobinę szacunku do siebie i innych, nie pokazuj nam swoich miejsc intymnych i kupuj szorty w swoim rozmiarze, a wszystko będzie OK.  

Zdjęcie główne: reshot.com