Zeszłoroczny wpis w temacie filmów cieszył się sporą popularnością, więc pomyślałam, że w tym roku zrobię podobną listę. W końcu większość z nas pewnie zna to uczucie, kiedy można odhaczyć kolejną pozycję i czujemy, że wypełniliśmy kolejne zadanie.  

Co prawda z zeszłorocznych filmów zostały mi jeszcze dwie pozycje do odhaczenia, ale ciii…. Lecimy z 2020 rokiem. Na które premiery filmowe i serialowe czekam? W dużej mierze na różnego rodzaju kontynuacje, w zasadzie jakby się przyjrzeć to są to same kontynuacje, nawiązania itp. Czyżby wszystko zostało już napisane i zagrane?  

Oto moja lista wyczekiwanych premier: 

Wiedźmin  

sezon 2 

Dopiero co pisałam w ostatniej Przerwie na kawę, że mam co do niego mieszane uczucia, a tutaj okazuje się, że im dłużej go nie oglądam tym bardziej za nim tęsknię. Hmm. Osiem odcinków pierwszego sezonu szybko minęło i chciałabym więcej. Niestety zdjęcia ruszają dopiero w lutym, więc na premierę trzeba będzie jeszcze poczekać.  

Grace i Frankie  

sezon 6 


Grace i Frankie wracają do nas na bank za niecały tydzień. O tym serialu też pisałam już tutaj wcześniej (6 seriali z Netflixa do nadrobienia w wakacje), perypetie dwóch starszych kobiet są urzekające i wciągające. Podobno ma to być przedostatni sezon tego serialu, więc jeszcze trochę czasu będę mogła z nimi spędzić. Polecam choćby dla samej Jane Fonda.  

Good girls  

sezon 3 

Kolejny serial, gdzie główną rolę grają kobiety i który wymieniałam wcześniej we wpisie 5 seriali na jesienne wieczory. Tutaj jednak ‘damy z przedmieść’ mierzą się nie tylko z własnymi kłopotami rodzinnymi, ale też z prawdziwą mafią. Strasznie mi było szkoda jak skończył się drugi sezon i z niecierpliwością czekam na kolejny, który ma się pojawić na Netflixie od połowy lutego.  

Virgin River  

sezon 2 

Jedno z moich ostatnich serialowych odkryć. Pielęgniarka po przejściach przenosi się do małego miasteczka i próbuje odnaleźć swoje miejsce w lokalnej społeczności. Oczywiście na jedno z pierwszych miejsc wysuwają się tutaj perypetie uczuciowe. Jeżeli ktoś obiecywał, że na wsi życie jest łatwiejsze to na pewno kłamał. Drugi sezon ma się pojawić pod koniec tego roku. 

Psy 3 

Zepsują to czy nie? To pytanie nasuwa się samo. Psów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, cytaty i sceny z tego filmu są ciągle obecne w naszej rzeczywistości. A jakie będą Psy 3? Są starzy bohaterowie, są nowe twarze, jest ten sam reżyser. Ale jakby nie patrzeć minęło ponad 25 lat. Jak wyszło dowiemy się już za tydzień w kinach.  

Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) 

Każdy bohater ma teraz swój własny film, taka moda. Ale Harley Quinn zasługiwała na niego jak mało kto. Na pierwszy rzut oka widać, że Harley to nie tylko fajny pomysł na halloweenowy kostium, ale ma za sobą barwną historię, a jej przemyślenia mogą zburzyć niektóre zasady logiki. Film ma premierę za miesiąc i z przyjemnością wybiorę się na niego do kina.  

Do wszystkich chłopców P.S. Wciąż Cię kocham

Walentynkowa propozycja filmowa dla młodszych i starszych. Książki z tej serii były swoistym fenomenem (w sumie to young adults, ale kto zabroni), a ekranizacja pierwszej części zrobiła z Noaha Centineo bożyszcze nastolatek. Może to historia dla nastolatek, ale czasem ogląda się je dużo przyjemniej niż kolejne hollywoodzkie wypociny z marnym dowcipem i seksem na pierwszym planie.  

Dobre miejsce  

sezon 4/5 

Nowe odcinki pojawiają się dokładnie od dzisiaj, po dłuższej świątecznej przerwie (od końca listopada). O fabule serialu pisałam wcześniej (5 seriali na jesienne wieczory), w skrócie główna bohaterka trafia po śmierci do Dobrego Miejsca, ale na jaw wychodzi, że nastąpiła pomyłka i nie do końca o nią chodziło. Nie chcę Wam zdradzać za dużo, jest jeszcze kilka zwrotów akcji, a najlepiej sprawdzić wszystko samemu. 

Bad Boys For Life 

Jak przy każdym filmie z nim powiem tylko dwa słowa. Will Smith. I niech się dzieje co chce. Zeszłoroczny Bliźniak był sporym rozczarowaniem, może tym razem będzie lepiej w sprawdzonym formacie. A jak nie będzie lepiej to też nieważne, przeżyję. I będę sobie z przyjemnością oglądać, bo kto mi zabroni. 

Barbie 

Druga nowość z Margot Robbie. Okazuje się, że pasuje nie tylko do roli szalonej Harley Quinn, ale również do chodzącej doskonałości, czyli Barbie. Całe szczęście, że pogłoski o obsadzeniu w tej roli Amy Schumer okazały się nieprawdziwe. Film ma się pojawić w maju i jestem bardzo ciekawa jaki pomysł mają na niego twórcy.  

365 dni  

I taki smaczek na koniec. Trochę na przekór, bo na niego nie czekam i nawet nie mam zamiaru go obejrzeć, ale nie mogłam się powstrzymać, bo akurat wyszła pierwsza zapowiedź. Ekranizacja powieści Blanki Lipińskiej jak widać po teaserze pełna jest skomplikowanej fabuły i zadziwiających splotów akcji. Przyznać się, kto czeka z niecierpliwością? 

Wrzucajcie swoje typy. Lista nie jest zamknięta, a w ciągu roku i tak będzie się rozrastać wzdłuż i wszerz.

Zdjęcia: filmweb.pl, imdb.pl